Liderki pokonały Lidera. Szesnasta wygrana szczypiornistek MKS AZS SWWS (ZDJĘCIA)

Szesnaste zwycięstwo w drugiej lidze zanotowały szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz. W sobotni wieczór podopieczne Pawła Ruska pokonały ekipę MUKS Lider Świebodzin 30:20. Kaliszanki już wcześniej zapewniły sobie mistrzostwo rozgrywek i awans do pierwszej ligi.

Dla kaliskiego zespołu był to ostatni domowy mecz w premierowym sezonie w drugiej lidze. Konfrontację z Liderem podopieczne Pawła Ruska zakończyły pewnym zwycięstwem, choć solidną przewagę wypracowały sobie dopiero po przerwie. W pierwszej połowie nie zdołały odskoczyć rywalkom na więcej niż trzy gole (13:10), a fragmentami musiały nawet odrabiać bramkową stratę. Ostatnie dwa kwadranse były już jednak popisowe w ich wykonaniu. W kontratakach i ze skrzydła skuteczna była Katarzyna Pilitowska, nie myliła się również Agnieszka Jałoszewska, która w całym spotkaniu rzuciła osiem goli. Na dziesięć minut przed końcem gospodynie prowadziły 25:16, a wynik na 30:20 ustaliła Ewelina Czyż.

Piłkarki ręczne MKS AZS SWWS już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach, premiowane awansem do pierwszej ligi. W sobotę zanotowały szesnasty triumf w siedemnastym występie. Ostatni w sezonie mecz kaliszanki rozegrają w środę, 6 kwietnia. Tego dnia o godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin.