Z Pałacem bez straty seta. Juniorki MKS SMS rozpoczęły marsz po medale mistrzostw Polski

W Dębicy rozpoczął się we wtorek turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. O medale krajowego czempionatu rywalizują siatkarki MKS SMS Kalisz, które w pierwszym swoim meczu bez straty seta pokonały Pałac Bydgoszcz.

W turnieju uczestniczy osiem zespołów, które wcześniej udanie przebrnęły przez fazę ćwierćfinałową i półfinałową. W tym gronie są podopieczne Marcina Widery z MKS SMS Kalisz. Srebrne medalistki z ubiegłego sezonu mierzą w tym roku w najwyższe cele i już w pierwszym meczu pokazały klasę. We wtorkowej konfrontacji z Pałacem Bydgoszcz nie straciły seta, dwa razy wygrywając do 17 i raz do 16. Najlepszą zawodniczką spotkania została rozgrywająca Pola Janicka. Najwięcej punktów zdobyła natomiast atakująca Marta Twardoch – 14. Dodajmy, że w ekipie z Bydgoszczy występują trzy siatkarki, które jeszcze przed rokiem broniły barw MKS-u, zdobywając z kaliskim zespołem wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorek - Dominika Milun, Weronika Dutkiewicz i Martyna Łabuz.

To był mecz inauguracyjny, który był dla nas bardzo ważny, bo nastawiał do dalszej walki. Przeciwnik stawiał nam opór, dziewczyny grały na wysokiej piłce, ale cieszę się, że podołałyśmy. Nasza gra prezentowała się dobrze, zarówno atak, jak i obrona była taka jakiej oczekiwałyśmy. Przez cały mecz kontrolowałyśmy wynik. Kiedyś już wygrałyśmy z bydgoszczankami, ale nie chciałyśmy lekceważyć przeciwnika i podeszłyśmy do tego w pełni skupione. Jesteśmy bardzo zmotywowane do walki o najwyższe pozycje w tym turnieju – powiedziała Pola Janicka na łamach serwisu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W środę o 10:00 kaliszanki zmierzą się z UKS Atena Warszawa, natomiast w czwartek o 13:00 powalczą o zwycięstwo z SMS Solna Wieliczka. W piątek i sobotę odbędą się mecze fazy finałowej.