Pucharowa rewelacja. Piłkarze Victorii Skarszew w półfinale wielkopolskiego PP

Piątoligowa Victoria Skarszew jest rewelacją tegorocznej edycji rozgrywek wielkopolskiego Pucharu Polski. W środę podopieczni Dawida Jóźwiaka awansowali do półfinału tych zmagań, eliminując Nielbę Wągrowiec.

W środowym ćwierćfinałowym starciu w Skarszewie padło aż siedem bramek. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, bo już po 20. minutach prowadzili 3:0. Listę strzelców podpisali w tym czasie Mateusz Stefaniak, Stajko Stojczew i Patryk Palat. Przed przerwą goście zmniejszyli stratę, ale zaraz po powrocie na boisko gola na 4:1 zdobył Jakub Jóźwiak. Mimo wysokiego prowadzenia, w końcówce nie zabrakło emocji, bo w 80. minucie przyjezdni złapali kontakt (4:3). Miejscowi zdołali jednak utrzymać korzystny wynik i po końcowym gwizdku arbitra to oni mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Zespół ze Skarszewa, który w tym sezonie wygrał pucharowe zmagania w strefie kaliskiej, wyeliminował w środę kolejnego rywala z wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzedniej rundzie wojewódzkiego etapu zdeklasował innego czwartoligowca, Victorię Września, zwyciężając ją 6:0. W półfinałowym boju, zaplanowanym na 18 maja, podejmie lepszego z pary SKP Słupca – Polonia Środa Wielkopolska.

Dodajmy, że podopieczni Dawida Jóźwiaka, wśród których nie brakuje piłkarzy znanych z występów m.in. w KKS-ie Kalisz, doskonale radzą też sobie w rozgrywkach ligowych. Po 21. kolejkach są liderami grupy 3 wielkopolskiej piątej ligi, mając punkt przewagi nad drugą w zestawieniu Polonią Leszno. O kolejną zdobycz powalczą w najbliższą niedzielę na swoim boisku, gdzie o godz. 11:00 zmierzą się z Piastem Kobylin.