Prosna urwała punkt liderowi

Piłkarze Prosny byli o krok od pokonania lidera grupy 8 wielkopolskiej A-klasy. Do 90. minuty kaliszanie prowadzili z Orlą Jutrosin 3:1. Ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

To był jeden z najlepszych meczów w wykonaniu kaliskiej Prosny w trwającej kampanii. Biało-amarantowi objęli prowadzenie już w 7. minucie, gdy do siatki gości trafił Marcin Korpik. Tuż przed przerwą wyrównał Sebastian Kapała, ale w drugiej połowie znów bliżej wygranej byli gospodarze. Po golach Adriana Dutkowskiego z 67. minuty i Karola Płotka z 82. minuty prowadzili oni 3:1 i byli na dobrej drodze, aby sensacyjnie ograć lidera rozgrywek. Niestety zwycięskiego wyniku nie zdołali utrzymać. W końcowych fragmentach dwukrotnie listę strzelców po stronie ekipy z Jutrosina podpisał wprowadzony z ławki Marcin Konopka i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Kaliszanie są niepokonani od czterech spotkań, a zdobyli w nich łącznie 10 punktów. Dzięki temu zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli grupy 8 wielkopolskiej klasy A. O wzbogacenie dorobku powalczą w najbliższą niedzielę. O godz. 14:00 rozpoczną wyjazdowe starcie z Gladiatorami Pieruszyce.