KKS pewnie ograł spadkowicza (WIDEO)

Drugie z rzędu zwycięstwo w eWinner II lidze odnieśli piłkarze KKS-u. W sobotę pokonali na wyjeździe pozbawioną szans na utrzymanie Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0. Przed ostatnią w tym sezonie kolejką zajmują w tabeli 11. miejsce.

Kaliski zespół wyraźnie odżył po roszadzie na ławce trenerskiej. Pod wodzą Stanisława Szpyrki zanotował w sobotę drugie z rzędu zwycięstwo. Wyjazdowa wygrana z niemającą już szans na utrzymanie Pogonią Grodzisk Mazowiecki była w pełni zasłużona.

Goście objęli prowadzenie w 36. minucie za sprawą trafienia Mateusza Wysokińskiego. Młodzieżowiec KKS-u skutecznie przymierzył z dystansu po asyście Piotra Giela. Tego gola poprzedził skuteczny pressing na połowie przeciwnika. Wynik na 2:0 ustalił w 57. minucie Nestor Gordillo. Hiszpan popisał się technicznym i zarazem precyzyjnym uderzeniem z linii szesnastego metra.

W końcówce przyjezdni mogli dołożyć kolejne bramki. W 79. minucie znów nietuzinkowymi umiejętnościami błysnął Gordillo, który na małej przestrzeni wymanewrował trzech obrońców rywali, ale tym razem z jego technicznym strzałem poradził sobie, choć z najwyższym trudem, bramkarz Pogoni Artur Haluch. Trzy minuty później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Giel, któremu nieco później ponownie zabrakło trochę szczęścia.

Przed ostatnią kolejką w tym sezonie KKS zajmuje w tabeli eWinner II ligi 11. miejsce. Na zakończenie rozgrywek zmierzy się przy Łódzkiej z pewną awansu Chojniczanką Chojnice. To spotkanie, podobnie jak wszystkie inne w ramach 34. kolejki, zaplanowane jest na 22 maja na godzinę 12:30.