Prosna nie zwalnia tempa. Dziewiąte zwycięstwo kaliskich piłkarzy

Dziewiąte w tym sezonie wielkopolskiej A-klasy zwycięstwo zanotowali w niedzielę piłkarze kaliskiej Prosny. Tym razem ograli na wyjeździe Grom Golina 3:0.

Wiosenna część sezonu jest rewelacyjna w wykonaniu podopiecznych Mateusza Żółtka. Zaczęli ją wprawdzie od porażki, ale potem ani razu nie zaznali jej goryczy. Są niepokonani od siedmiu potyczek, a pięć z nich wygrali. Ostatnie zwycięstwo wywalczyli w minioną niedzielę w wyjazdowym starciu z Gromem Golina.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Wynik meczu otworzył w 58. minucie niezawodny Karol Płotek. W 66. minucie listę strzelców podpisał doświadczony Michał Balcerzak, a na pięć minut przed końcem rywalizacji rezultat na 3:0 ustalił Adrian Dutkowski.

W tabeli grupy 8 wielkopolskiej A-klasy kaliski zespół zajmuje dziewiąte miejsce, ale do czwartej lokaty traci zaledwie cztery oczka, a do szóstej tylko jedno. W najbliższą niedzielę podejmie przy Łódzkiej ekipę Błękitnych Chruszczyny. Początek tego spotkania o godzinie 11:00.