Międzynarodowe krążki reprezentantów MMA Tornado

Przedstawiciele MMA Tornado Kalisz z powodzeniem rywalizowali w II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu-jitsu Gi i No Gi. Z Tarnowa Podgórnego przywieźli siedem krążków.

W sobotnim turnieju startowały zawodniczki i zawodnicy z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy. Reprezentanci MMA Tornado Kalisz wystąpili w formule No Gi (walki bez kimon). W tej specjalności wywalczyli siedem krążków – złoty, dwa srebrne i cztery brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Małecki – w kategorii do 86 kg masters. Drugie lokaty zajęły natomiast Iga Nowak w kategorii dziewcząt 7-9 lat oraz Małgorzata Lisok w kategorii juniorek młodszych. – Małgosia to także czynna zawodniczka siatkówki w UKS 17 Kalisz. Z kolei Iga, która wygrała półfinał przed czasem przez duszenie zza pleców (mata leo), na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 24 w Kaliszu – informuje trener Małecki.

Brązowe medale padły łupem Krzysztofa Pawlika w kategorii ciężkiej juniorów młodszych, młodziczki Zuzanny Betki, juniora młodszego Aleksandra Krysiaka oraz Szymona Nowaka w kategorii chłopców 7-9 lat. – Krzysztof, uczeń SP 15, zaliczył dwie wygrane przed czasem. Zuzia i Aleksander uczęszczają do SP 17, a Szymon jest uczniem SP 24 – wskazuje Marcin Małecki. Dobrą walkę dał ponadto Mateusz Goździcki (kat. ciężka juniorów młodszych), ale nie zdołał jej rozstrzygnąć na swoją korzyść, choć miał okazje, aby zakończyć swój pojedynek przed czasem. – Warto dodać, że zarówno Krzysztof Pawlik, jak i Mateusz Goździcki bezpośrednio przed zawodami pisali także egzaminy ósmoklasistów – zaznacza szkoleniowiec MMA Tornado.

W kategorii ciężkiej młodzików startował Szymon Ratajczak. Debiut w walkach turniejowych i to od razu w kategorii seniorów zaliczył natomiast 18-letni Kacper Kramarz.