Piłkarze Prosny nie zwalniają tempa. Są niepokonani od 11 meczów!

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach grupy 8 wielkopolskiej A-klasy odnieśli piłkarze Prosny Kalisz. W niedzielę na boisku przy Łódzkiej pokonali wyżej notowany Las Kuczków 4:3. Tym samym ich passa meczów bez porażki wzrosła do jedenastu.

Wiosenną część sezonu kaliszanie zaczęli od porażki, ale potem ani razu nie zaznali jej goryczy. W niedzielę przedłużyli punktową serię do 11 spotkań. Tym razem w arcyważnym starciu pokonali u siebie piąty w tabeli Las Kuczków 4:3. Wynik meczu otworzyli goście, ale w 22. minucie wyrównał Marcin Sipka, a kilka chwil później prowadzenie gospodarzom dał Karol Płotek. Na początku drugiej połowy znów był remis, a losy potyczki rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach. Wtedy też kolejne gole dla Prosny zdobyli Michał Balcerzak i wspomniany Płotek. Przyjezdni odpowiedzieli tylko trafieniem Patryka Michnika.

Podopieczni Mateusza Żółtka zanotowali w niedzielę jedenaste w tym sezonie zwycięstwo. Na kolejkę przed końcem sezonu zajmują w tabeli grupy 8 wielkopolskiej A-klasy szóste miejsce, z dorobkiem 38 punktów. Do piątej ekipy z Kuczkowa tracą jednak tylko jedno oczko. W najbliższą niedzielę, na zakończenie rozgrywek, zmierzą się na wyjeździe z czwartymi w zestawieniu Czarnymi Wierzbno.