Trzy gole ze Śląskiem. KKS pewnie zwycięża w sparingu (ZDJĘCIA)

W piątkowym sparingu, który odbył się na stadionie przy ulicy Łódzkiej, piłkarze KKS-u pewnie pokonali rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław 3:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

Dla podopiecznych Bartosza Tarachulskiego był to trzeci tego lata mecz kontrolny, ale pierwszy przed własną publicznością. Po remisie z Chrobrym Głogów (0:0) i zwycięstwie z Chojniczanką Chojnice (2:1) tym razem kaliski zespół pokonał dobrze mu znane rezerwy Śląska Wrocław. Rywal z eWinner II ligi, który do Kalisza przyjechał m.in. z doświadczonymi Mariuszem Pawelcem, Piotrem Celebanem oraz etatowym kadrowiczem za kadencji selekcjonera Adama Nawałki, Krzysztofem Mączyńskim, wrócił do stolicy Dolnego Śląska z bagażem trzech goli.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gospodarzom wyraźnie brakowało w tej części meczu precyzji. Minimalnie niecelne były bowiem strzały m.in. Adriana Łuszkiewicza i Piotra Giela, które mogły przynieść powodzenie. Na szczęście po przerwie kaliszanie poprawili skuteczność i w nieco ponad kwadrans zdobyli trzy bramki. W 51. minucie wynik otworzył Michał Borecki, a cztery minuty później prowadzenie KKS-u podwyższył Nestor Gordillo. Rezultat na 3:0 ustalił w 67. minucie Kamil Koczy.

W kaliskiej drużynie wystąpili w piątek pozyskany w tym tygodniu z Arki Gdynia napastnik Jakub Wilczyński oraz juniorzy Szymon Bora i Wiktor Staszak. Ponadto trener Tarachulski testował dwóch innych zawodników.

W przyszłą sobotę, 16 lipca, drugoligowiec znad Prosny rozegra dwa sparingi – z Polonią Środa Wielkopolska i Wartą Sieradz. Sezon ligowy rozpocznie tydzień później od domowej potyczki z Garbarnią Kraków.

***

KKS Kalisz – Śląsk II Wrocław 3:0 (0:0)
Michał Borecki 51, Nestor Gordillo 55, Kamil Koczy 67

KKS: Krakowiak (46 Górski) – Kendzia (75 zawodnik testowany), Gawlik (46 Gęsior), Smoliński – Głaz (60 Smajdor), Łuszkiewicz (70 Bora), Wysokiński (70 W. Staszak), Zawistowski (46 zawodnik testowany) – Borecki (60 Koczy), Giel (46 Wilczyński), Gordillo (60 Kamiński)