Polskie siatkarki w półfinale Mistrzostw Europy U21. Zawodniczka MKS-u Kalisz wśród liderek

Bez straty seta przez fazę grupową Mistrzostw Europy U21 przebrnęły siatkarki reprezentacji Polski, które są już w najlepszej czwórce turnieju. Do grona najlepiej punktujących zawodniczek imprezy należy Karolina Drużkowska z MKS-u Kalisz.

W rozgrywanych od wtorku we włoskich miejscowościach Andria i Cerignola mistrzostwach Europy do lat 21 polskie siatkarki w cuglach wygrały rywalizację w grupie II. W meczach z Danią, Turcją i Izraelem nie straciły choćby seta. W ten sposób pewnie awansowały do najlepszej czwórki imprezy i są już o krok od wywalczenia medalu.

W zespole prowadzonym przez Bartłomieja Piekarczyka prym wiedzie Karolina Drużkowska. Siatkarka MKS-u Kalisz jest podstawową atakującą biało-czerwonych. W meczach fazy grupowej zdobywała odpowiednio 12, 13 i 14 punktów. Pod tym względem należy do czołowych zawodniczek turnieju.

We wszystkich spotkaniach wystąpiła ponadto druga z siatkarek MKS-u, Zuzanna Kuligowska, która pojawiała się na parkiecie z ławki rezerwowych. Podstawową libero jest natomiast Klaudia Łyduch, która w zeszłym sezonie święciła sukcesy z juniorkami kaliskiego klubu. Złoto mistrzostw Polski w tej kategorii wywalczyły również środkowa Natalia Kecher i rozgrywająca Pola Janicka, które zagrały w meczach z Danią i Izraelem.

W zaplanowanym na sobotę półfinale Polki zmierzą się w miejscowości Cerignola z Serbkami (godz. 17:30). W drugim półfinale Włoszki zagrają z Turczynkami. Mecze o medale odbędą się w niedzielę.