Siatkarki MKS-u z „olimpijskim” medalem

Siatkarki reprezentacji Polski zdobyły brązowy medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który odbył się w Bańskiej Bystrzycy. W biało-czerwonej kadrze wystąpiły cztery zawodniczki, które w zeszłym sezonie stawały z MKS-em Kalisz na podium młodzieżowych mistrzostw Polski.

W EYOF, czyli jednej z najważniejszych imprez dla sportowców w kategorii juniorów młodszych, rywalizowały siatkarki z reprezentacji Polski do lat 19. Trener kadry Wiesław Popik powołał na te zawody 12 zawodniczek, w tym cztery, które w minionym sezonie sięgały po medale MMP w barwach MKS-u Kalisz. Mowa o środkowej Oliwii Nastawskiej, rozgrywającej Poli Janickiej (w sezonie 2022/2023 będzie zawodniczką UNI Opole) oraz przyjmujących – Patrycji Łagidzie i Karolinie Staniszewskiej. Ta ostatnia była kapitanem polskiej drużyny.

W fazie grupowej Polki wywalczyły komplet punktów, pokonując Rumunię 3:0 oraz Turcję i Bułgarię po 3:1. W półfinale uległy późniejszym triumfatorkom, Włoszkom 0:3, ale w sobotnim spotkaniu o trzecie miejsce wróciły na zwycięską ścieżkę, ogrywając po emocjonującym meczu Serbię 3:2 (27:25, 32:30, 17:25, 22:25, 15:12). W ten sposób wywalczyły brązowy medal XVI edycji Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Znakomicie w decydującej o trzeciej lokacie potyczce spisała się Karolina Staniszewska, która zdobyła aż 37 punktów. Co ciekawe, w czterech z pięciu spotkań była najlepiej punktującą zawodniczką w polskim zespole. Łącznie zapisała na swoim koncie 90 punktów. 23 oczka dołożyła z kolei Oliwia Nastawska, która była podstawową środkową biało-czerwonej ekipy.