Kaliskie podium w jedynce. Wioślarki KTW z medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Dwa medale wywalczyły wioślarki KTW Kalisz w ENEA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w miniony weekend na poznańskiej Malcie. Oba w rywalizacji jedynek. Wysokie miejsca kaliszanie zajmowali też w krajowym czempionacie młodzików.

Wicemistrzynią kraju została Ewelina Janiak (7:58,95), natomiast brązowy krążek padł łupem Weroniki Ludwiczak (8:01,87). Klubowymi trenerami zawodniczek Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego są odpowiednio Mateusz Trzmiel i Paweł Rakowski. Szybciej od kaliszanek popłynęła tylko Wiktoria Kalinowska z AZS AWF Warszawa (7:54,06).

W młodzieżowym czempionacie wziął też udział Adam Przybył. Podopieczny trenera Trzmiela startował w jedynce mężczyzn. W tej konkurencji popłynął w finale B i ostatecznie sklasyfikowany został na 13. lokacie.

Imprezie w Poznaniu towarzyszyły Mistrzostwa Polski Młodzików, w których reprezentanci KTW również plasowali się wysoko. Piąte miejsce zajęła czwórka ze sterniczką dziewcząt w składzie Patrycja Kobza, Lena Wojtczak, Antonina Ignaszak, Wiktoria Mamońska i Martyna Petynia, trenowane na co dzień przez Małgorzatę Gralak. Ósmy w jedynce chłopców był natomiast Kacper Szczepaniak (trener Mateusz Trzmiel).