Nie ma mocnych na KKS. Wicelider wygrał w Olsztynie

KKS umocnił się na pozycji wicelidera eWinner 2. ligi, pokonując w piątek w Olsztynie tamtejszy Stomil 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Nestor Gordillo. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego wciąż są niepokonani, a rozegrali już w tym sezonie siedem spotkań.

O losach piątkowej potyczki przesądziła akcja z 69. minuty. Wtedy też sytuację sam na sam z bramkarzem ze stoickim spokojem wykorzystał Nestor Gordillo, któremu asystował Michał Borecki. On także mógł wpisać się na listę strzelców, ale na początku drugiej połowy ucelował w boczną siatkę. Na bramkę gospodarzy uderzali również Piotr Giel i Adrian Łuszkiewicz.

Spadkowicz z Fortuna 1. ligi okazał się wymagającym rywalem i też nie próżnował w ofensywie. Do pierwszej interwencji Maciej Krakowiak zmuszony został jeszcze przed upływem 60 sekundy meczu. W przekroju całej potyczki kaliski golkiper był jednak pewnym punktem drużyny znad Prosny i ani razu nie dał się zaskoczyć. Mógł także liczyć na pomoc kolegów z defensywy, tak jak w 36. minucie, gdy strzał Bartosza Florka zablokował Filip Kendzia.

Po ośmiu kolejkach eWinner 2. ligi kaliski zespół ma na koncie cztery zwycięstwa, trzy remisy i zaległy mecz do rozegrania. Niepokonani podopieczni Bartosza Tarachulskiego zajmują w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 15 punktów. Prowadzi rewelacyjny beniaminek z Kołobrzegu, który również nie zaznał jeszcze goryczy porażki, a w piątek ograł na wyjeździe Radunię Stężyca 2:1.