KKS wciąż niepokonany! Kaliski drugoligowiec gładko ograł rezerwy Śląska Wrocław (ZDJĘCIA)

Trwa świetna seria piłkarzy KKS-u. W niedzielę podopieczni Bartosza Tarachulskiego wygrali trzeci z rzędu mecz w rozgrywkach eWinner 2. ligi, pewnie pokonując przy Łódzkiej rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław 3:0. Kaliszanie nadal są niepokonani w tym sezonie, a w tabeli plasują się tuż za liderem.

W niedzielnym pojedynku kaliszanie dość długo nie potrafili zdominować przeciwnika, odczuwając najwyraźniej trudy środowego starcia z Widzewem Łódź. Drugi zespół Śląska, oparty na młodych piłkarzach, ale mający w składzie byłego reprezentanta Polski, Krzysztofa Mączyńskiego i byłego gracza Bayernu Monachium, Marcela Zyllę (obaj weszli na boisko w drugiej połowie), zaczął odważnie i już w 6. minucie omal nie objął prowadzenia. Na szczęście w sukurs Maciejowi Krakowiakowi przyszedł słupek. Groźnie było też w 26. minucie, gdy kaliski golkiper efektownie obronił strzał Przemysława Bargiela.

Właściwy rytm gospodarze złapali pod koniec drugiego kwadransa i w ciągu kilku minut zapewnili sobie kontrolę nad dalszym przebiegiem rywalizacji, zdobywając w tym czasie dwa gole. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał niezawodny w takich pojedynkach Piotr Giel, któremu dograł Nestor Gordillo. Do asysty Hiszpan dołożył bramkę, gdy w 34. minucie dobił z bliska uderzenie Kasjana Lipkowskiego. Tuż przed przerwą mógł trafić raz jeszcze, jednak tym razem przegrał konfrontację z Oskarem Mielcarzem.

W drugiej połowie kaliszanie nie forsowali tempa, ale mimo to zdołali podwyższyć prowadzenie. W 74. minucie po dalekim podaniu od Filipa Kendzi i błędzie defensywy Śląska oko w oko z golkiperem gości stanął Michał Borecki, który z zimną krwią wykorzystał okazję, ustalając wynik na 3:0. Przyjezdni ambitnie walczyli o zmniejszenie rozmiarów porażki, ale wszystkie ich próby paliły na panewce. Tym samym KKS po raz drugi tego lata pokonał przy Łódzkiej ekipę z Wrocławia 3:0. Taki sam rezultat padł w sparingowej potyczce obu ekip rozegranej w lipcu.

Po niedzielnym zwycięstwie podopieczni Bartosza Tarachulskiego umocnili się na pozycji wicelidera eWinner 2. ligi, mając w zanadrzu zaległy mecz. Kolejnym rywalem niepokonanej w tym sezonie drużyny z Kalisza będzie piąty w tabeli Znicz Pruszków, który na swoim boisku nie stracił w trwających rozgrywkach choćby punktu. Zdobyć pruszkowską twierdzę kaliski zespół spróbuje w najbliższą sobotę.

***

KKS Kalisz – Śląsk II Wrocław 3:0 (2:0)
Piotr Giel 30, Nestor Gordillo 34, Michał Borecki 74

Żółte kartki: Gordillo, Kamiński, Łuszkiewicz (KKS)

Sędziowali: Mateusz Piszczelok (Katowice) oraz Damian Rokosz i Zbigniew Szymanek

KKS: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Lipkowski – Głaz (58 Zawistowski), Łuszkiewicz, Wysokiński, Koczy (81 Staszak) – Gordillo (67 Borecki), Giel (58 Wilczyński), Kamiński (58 Zmorzyński)

Śląsk II: Mielcarz – Lizakowski (79 Gerstenstein), Macenko, Stawny, Wypart, Szmigiel – Młynarczyk (68 Zylla), Pisarczuk (67 Mączyński), Gryglak (76 Jezierski), Bargiel – Kurowski (68 Radkowski)