Mistrzostwa odbywały się przy okazji IX edycji targów FIWE Trade Show - największych targów branży fitness w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W kategorii kulturystyki klasycznej Krzysztof zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz czwarte miejsce w kategorii classic physique.
Był to mój drugi start w zawodach kulturystycznych. Debiutowałem na scenie w zeszłym roku na zawodach Słodkiewicz Classic III, gdzie udało mi się wywalczyć drugie miejsce w kategorii debiuty classic physique – mówi nam Krzysztof.
Jak zaczęła się jego kulturystyczna pasja? Krzysztofa od dzieciństwa fascynowały bajkowe postacie herosów. Ale jako chłopiec był dość otyły. Treningami siłowymi zainteresował się pod koniec liceum.
Przez wiele lat trenowałem na podstawie wiedzy, którą zdobywałem z czasopism, z doświadczeń innych ćwiczących na siłowni, a w późniejszym czasie z internetu. Pozwoliło mi to osiągnąć pewien poziom, który jednak był daleki od scenicznego. Dopiero rozpoczęta w 2019 roku współpraca z utytułowanym na arenie międzynarodowej kulturystą Radosławem Słodkiewiczem pozwoliła wejść na zupełnie inny poziom, który doprowadził mnie do obecnej formy – opowiada nam Krzysztof.
41-latek z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektroenergetykiem. Na co dzień pracuje w firmie z branży energetycznej jako pracownik biurowy. Jak często trenuje i jak wygląda jego dieta?
Zazwyczaj trenuję pięć razy w tygodniu. Trening trwa zwykle około dwóch godzin. W okresie około dwóch miesięcy przez zawodami do pięciu treningów siłowych dochodzi jeszcze siedem treningów cardio po godzinie każdy. Do tego dochodzi przygotowywanie posiłków. Zjadam od 5 do 6 posiłków dziennie. Posiłki są dokładnie zbilansowane, w większości wysokobiałkowe. Dla przykładu dzienna porcja białka to około 350 gramów, co w przeliczeniu na filet z kurczaka daje dziennie 1650 gramów lub białko z ponad 90-ciu jaj kurzych. Oczywiście należy zrezygnować z żywności przetworzonej, słodyczy, alkoholu – opowiada nam Krzysztof.
Jak dodaje kaliszanin - należy również zadbać o odpowiednią odnowę biologiczną, obejmującą metody fizykalne (np. masaż czy hydroterapię), ale także odpowiednią dawkę snu czy stosować metody obniżające stres.
Kulturystyka jest sportem dla osób wytrwałych, cierpliwych i pokornych w dążeniu do założonego celu. Są to cechy, które wpoili we mnie rodzice. Niezmiernie ważne jest również wsparcie i zrozumienie żony i synka, na które zawsze mogłem liczyć – mówi Krzysztof.
Czy kaliszanin planuje kolejne starty w zawodach?
Przygotowanie do zawodów (zwłaszcza kilka tygodni przed startem) jest bardzo trudnym okresem w życiu zawodnika. Związane jest z ogromną ilością wyrzeczeń m.in. ciężkimi treningami, głodówką, skrajnym wyczerpaniem organizmu itp. Być może będzie to spontaniczne, jak w tym roku. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a każdy zdobyty medal jeszcze ten apetyt wzmaga. Dlatego jest wielce prawdopodobne, ze jeżeli zdrowie pozwoli, to za rok znowu wystartuję w zawodach kulturystycznych – odpowiada Krzysztof.
______________
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze