Wyjazdowy triumf szczypiornistek AWS Szczypiorno Kalisz

Drugie zwycięstwo i zarazem pierwsze na wyjeździe w rozgrywkach grupy B pierwszej ligi odniosły piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz. W sobotę podopieczne Pawła Ruska pokonały w Kuźni Raciborskiej ekipę Startu Pietrowice Wielkie 35:25. Po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów.

Mecz lepiej zaczęły miejscowe, które po siedmiu minutach prowadziły 6:3. Potem jednak inicjatywę przejęły kaliszanki, które do siatki rywalek trafiały seriami. Kluczowa była zwłaszcza końcówka pierwszej połowy. Przyjezdne zdobyły wtedy siedem bramek z rzędu i do szatni schodziły przy prowadzeniu 23:15. Spora w tym zasługa Katarzyny Pilitowskiej, która po pierwszych dwóch kwadransach miała na swoim koncie sześć trafień.

Po powrocie na parkiet podopieczne Pawła Ruska pewnie kontrolowały przebieg gry i choć nie forsowały tempa to i tak zdołały nieco powiększyć przewagę. Najwyższy dystans dzielił obie drużyny w 50. minucie, gdy po rzucie Kingi Stanisławczyk było 33:22 dla Szczypiorna. Wynik na 35:25 ustaliła najmłodsza w zespole znad Prosny, Nikola Sołdek. Warto dodać, że równą dyspozycję prezentowała Daria Miłek, zdobywczyni siedmiu bramek. Z takim samym dorobkiem zawody zakończyła wspomniana Pilitowska.

***

Start Pietrowice Wielkie – AWS Szczypiorno Kalisz 25:35 (15:23)

Start: Czapla, Firecka – Rodak 8, Zioła 7, Przystalska 2, Szczepanik 2, Bugdoll 1, Jakubiec 1, Malinowska 1, Matusik 1, Pawłowska 1, Skotnicka 1, Duc, Kuroczik, Podsiadło, Stępień.
Kary: 16. min. Rzuty karne: 3/3.

Szczypiorno: Prudzienica, Bielak 2, Caboń 1, Falińska – Miłek 7, Pilitowska 7, Stanisławczyk 4, Wilczek 4, Gajos 3, Jałoszewska 3, Kucharska 3, Sołdek 1, Baszyńska, Czyż, Moskal-Giel.
Kary: 12. min. Rzuty karne: 3/4.

Sędziowali: Marcin Kret i Szymon Świętek (Kraków)