Cios w końcówce. KKS uległ „Czarnym Koszulom”

Piłkarze KKS-u doznali drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach eWinner 2. ligi. W środę w zaległym meczu 1. kolejki podopieczni Bartosza Tarachulskiego ulegli na wyjeździe Polonii Warszawa 2:3, tracąc gola tuż przed upływem regulaminowego czasu gry.

Szkoleniowiec kaliskiej drużyny jest byłym piłkarzem Polonii, ale powrotu na Konwiktorską nie będzie miło wspominał. Jego obecny zespół doznał bowiem drugiej z rzędu porażki. Co więcej, w czterech ostatnich meczach KKS wywalczył zaledwie punkt i z pozycji wicelidera, którą zajmował jeszcze parę tygodni temu, spadł na piątą lokatę.

W środowym spotkaniu ekipa znad Prosny przegrywała już 0:2, ale zdołała odrobić straty. Zaczęła dość pechowo, bo w 18. minucie, po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego, piłka niefortunnie odbiła się od próbującego interweniować Kasjana Lipkowskiego, po czym wpadła za kołnierz Macieja Krakowiaka. Tuż po przerwie nie popisali się kaliscy defensorzy, którzy zamiast wybić futbolówkę praktycznie wyłożyli ją do strzału nadbiegającemu Łukaszowi Piątkowi. Doświadczony pomocnik nie zmarnował prezentu i podwyższył prowadzenie. Goście szybko złapali kontakt, bo cztery minuty później po dograniu Piotra Giela piłkę do własnej siatki wpakował Eryk Mikołajewski. Do wyrównania KKS doprowadził w 81. minucie, gdy po faulu na Bartłomieju Putno karnego pewnie wyegzekwował Nestor Gordillo. Cennego remisu nie dowiózł jednak do końcowego gwizdka. W 89. minucie przyjezdni znów pogubili się we własnym polu karnym, co wykorzystał niepilnowany Marcin Kluska, który płaskim uderzeniem zadał decydujący cios i zapewnił „Czarnym Koszulom” komplet punktów. Szkoda, bo chwilę wcześniej to kaliski zespół miał piłkę meczową. Strzał głową Lipkowskiego po centrze z rzutu wolnego okazał się jednak minimalnie niecelny.

Przełamać niemoc niebiesko-biało-zieloni spróbują w najbliższą niedzielę. W domowym starciu 13. kolejki eWinner 2. ligi ich rywalem będzie przedostatni w tabeli Hutnik Kraków. To spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Łódzkiej, a jego początek zaplanowano na godzinę 19:00. Bilety można nabywać w klubowym sklepie (trybuna wschodnia stadionu), a także za pośrednictwem strony https://bilety.kkskalisz.com.pl.