Podwójna mistrzyni. Sukces Nicoli Kaczmarek w Mistrzostwach Polski w kickboxingu

Znakomity występ w Otwartych Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu zaliczyła Nicola Kaczmarek. Zawodniczka kaliskiej Prosny przywiozła z Żyrardowa dwa złote medale.

W krajowym czempionacie utytułowana kickbokserka broniła barw OSP Pleszew. Na macie i na ringu w Żyrardowie, gdzie sekundował jej tata Przemysław Kaczmarek, rywalizowała w dwóch formułach. W obu okazała się najlepsza, wzbogacając swój pokaźny dorobek z imprez rangi mistrzowskiej o kolejne cenne trofea.

Po pierwsze złoto studentka Akademii Kaliskiej sięgnęła w K1 rules w wadze do 56 kg. W finałowym pojedynku jednogłośnie na punkty pokonała Aleksandrę Krokwę z 16. Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła też w kick-light w wadze do 55 kg. W decydującej konfrontacji wygrała przed czasem z Natalią Szostek z Wojskowej Akademii Technicznej. To starcie zakończyło się w drugiej rundzie, a zawodniczka Prosny zwyciężyła przez RSC.

W zmaganiach, które miały charakter międzynarodowy, uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników – nie tylko z Polski, ale też z Izraela, Bośni i Hercegowiny czy Słowacji. Rywalizacja o medale toczyła się w trzech formułach – oprócz K1 rules i kick-light także w point-fighting.

Start w Żyrardowie był dla Nicoli Kaczmarek jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy Seniorów w kickboxingu, które odbędą się w dniach 11-20 listopada. W tureckiej Antalyi reprezentantka Prosny Kalisz wystąpi w swojej koronnej formule full contact.