W meczu rezerw górą siatkarki Energa MKS (ZDJĘCIA)

Drugi mecz i drugie zwycięstwo w rozgrywkach grupy 1 drugiej ligi zanotowały siatkarki rezerw Energa MKS Kalisz. W sobotę w hali Olimpia podopieczne Wojciecha Lalka pokonały zaplecze pierwszoligowego Enea Energetyka Poznań 3:1.

Kaliszanki dominowały niemal przez całe spotkanie. Momenty dekoncentracji przytrafiły im się tylko w trzecim secie, którego przegrały do 18. W pozostałych odsłonach były zdecydowanie lepsze. Premierową partię wygrały do 16, a kolejną do 11. Popisowy w ich wykonaniu był czwarty set, w którym pozwoliły poznaniankom na zdobycie zaledwie pięciu punktów.

Po dwóch rozegranych w tym sezonie meczach podopieczne Wojciecha Lalka mają na swoim koncie komplet sześciu oczek. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z aktualnym liderem grupy 1 drugiej ligi, Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki, który zaliczył w tej kampanii już trzy występy, gromadząc w nich siedem punktów.