Nafciarze poza zasięgiem. Piąta porażka szczypiornistów Energa MKS (ZDJĘCIA)

Wicemistrzowie Polski okazali się zbyt mocni dla szczypiornistów Energa MKS. Kaliszanie doznali w środę piątej w tym sezonie PGNiG Superligi porażki, przegrywając na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock 23:29.

Kaliszanie zaczęli mecz od dwóch bramek Łukasza Kużdeby i prowadzenia 2:1, ale potem swoje warunki dyktowali Nafciarze. W pierwszym kwadransie wypracowali oni sobie trzybramkową przewagę, którą jeszcze przed przerwą powiększyli do siedmiu trafień (13:6). W drugiej połowie przyjezdni gonili wynik, ale co najwyżej byli w stanie zmniejszyć dystans do trzech goli. W ostatnich minutach gospodarze utrzymywali bezpieczny zapas sześciu bramek, dzięki czemu zwyciężyli 29:23.

Zawodnikiem spotkania został Krystian Witkowski. Bramkarz płockiej ekipy odbijał rzuty ze skutecznością 41 procent, nie pozwalając kaliskiemu zespołowi na odrobienie strat.

Dla podopiecznych Pawła Nocha była to już piąta porażka w tym sezonie i nadal w tabeli PGNiG Superligi wyprzedzają oni tylko dwie drużyny. W następnej kolejce kaliszanie podejmą Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, z którym zmierzą się w Arenie w niedzielę, 23 października, o godzinie 12:30. Transmisję z tej potyczki przeprowadzi stacja TVP Sport.