Nerwowo w Szczecinie. Cenne trzy punkty szczypiornistów Energa MKS (ZDJĘCIA)

Drugie z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze zanotowali szczypiorniści Energa MKS Kalisz. W niedzielę dowieźli wygraną 29:28 w wyjazdowym starciu z ostatnią w tabeli Sandrą Spa Pogonią Szczecin, choć do samego końca musieli drżeć o wynik.

Do 20. minuty kaliszanie gonili rezultat, tracąc do gospodarzy trzy, a momentami nawet cztery bramki (5:9). Straty odrobili w 23. minucie, gdy po rzutach Łukasza Kużdeby wyrównali stan na 13:13. Z kolei na dwie minuty przed przerwą objęli pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie, gdy do siatki trafił Kamil Adamczyk (16:15).

Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się fragment pomiędzy 38. a 44. minutą. Po serii czterech bramek z rzędu przyjezdni odskoczyli wtedy na 25:21 i wygraną dowieźli do końca, choć nie bez problemów. Ostatniego gola, na 29:25, rzucili bowiem w 54. minucie, a potem licznik po ich stronie się zatrzymał. Portowcy mogli to wykorzystać, bo złapali już kontakt i grając w przewadze mieli akcję na remis, ale tuż przed końcową syreną udaną interwencją popisał się Jan Hrdlicka, zapewniając kaliskiej drużynie pełną pulę.

Czeski golkiper był jednym z bohaterów niedzielnej potyczki, bo rzuty przeciwników odbijał ze skutecznością 42 procent. Znakomite zawody rozegrał też Jędrzej Zieniewicz. Zdobywca ośmiu goli nagrodzony został tytułem MVP.

Pogoń po raz czwarty w tej kampanii, licząc porażkę po karnych z Piotrkowianinem, przegrała różnicą jednej bramki. W lepszych humorach są szczypiorniści znad Prosny. Po czwartym w tym sezonie zwycięstwie i zarazem trzecim za trzy punkty podopieczni Pawła Nocha zajmują w tabeli PGNiG Superligi dziewiąte miejsce, ale zrównali się punktowo z ósmą ARGED KPR Ostrovią.

Kolejny mecz kaliski zespół rozegra w niedzielę, 6 listopada, także w delegacji. O godzinie 18:00 zmierzy się w Lubinie z przedostatnim w ligowym zestawieniu Zagłębiem. Do Areny wróci 19 listopada na starcie z MMTS-em Kwidzyn.