Decydowały karne. Energa MKS uległ MMTS-owi Kwidzyn (ZDJĘCIA)

Tylko punkt w starciu z niżej notowanym MMTS-em Kwidzyn zdobyli szczypiorniści Energa MKS Kalisz. Goście wyszarpali wygraną w serii rzutów karnych.

Gospodarze, wspierani dopingiem ponad dwóch tysięcy kibiców, udanie rozpoczęli sobotnie starcie. W pierwszym kwadransie, po rzutach Macieja Pilitowskiego i Miłosza Bekisza, odskoczyli rywalom na 8:3 i przez kilka minut utrzymywali pięciobramkowe prowadzenie. Solidną zaliczkę roztrwonili jednak jeszcze przed przerwą, na którą schodzili z tylko jednym golem zapasu (13:12).

Podobny przebieg miała druga połowa. Do 43. minuty podopieczni Pawła Nocha przeważali różnicą kilku trafień. Od stanu 20:16 stracili jednak pięć bramek z rzędu i mecz znów zaczął się od początku. Na dwie minuty przed ostatnią syreną Energa MKS był bliski dopisania do swojego dorobku trzech punktów, bo prowadził 24:22. Korzystnego wyniku nie zdołał jednak utrzymać do końca. Podopieczni doskonale znanego nad Prosną Bartłomieja Jaszki wyrównali stan i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

W serii „siódemek”, po trafieniach Mateusza Góralskiego i Łukasza Kużdeby, kaliszanie prowadzili już 2:0, ale potem nie wykorzystali trzech karnych. Goście z kolei poprawili skuteczność i to na ich konto, po wygranej 3:2, powędrowały dwa punkty. Miejscowym mocno we znaki dał się Łukasz Zakreta. Były bramkarz MKS-u obronił kilkanaście rzutów, w tym te decydujące, powstrzymując próby kaliszan z linii siódmego metra.

Kaliski zespół zanotował w sobotę siódmą porażkę w tym sezonie i zarazem pierwszą po rzutach karnych. W tym roku rozegra jeszcze dwa ligowe spotkania – wyjazdowe z Gwardią Opole (25 listopada) i domowe z Torus Wybrzeżem Gdańsk (12 grudnia). Obecnie zajmuje w tabeli PGNiG Superligi dziewiąte miejsce, z dorobkiem 12 punktów wywalczonych w 11 meczach.