Dominacja w Legionowie. Pewne zwycięstwo siatkarek Energa MKS Kalisz

To był zdecydowanie najlepszy występ siatkarek Energa MKS Kalisz w tym sezonie. W poniedziałkowy wieczór podopieczne Marcina Widery w znakomitym stylu wygrały na wyjeździe z IŁ Capital Legionovią Legionowo 3:0.

Wszystkie sety miały podobny przebieg. Ich początki były dość wyrównane, ale z czasem inicjatywę przejmowały siatkarki z Kalisza, które w decydujących fragmentach partii wyraźnie przeważały. W efekcie rywalki w żadnej z odsłon nie zdołały osiągnąć bariery 20 punktów. Podopieczne Marcina Widery wygrały poszczególne sety do 18, 19 i 16.

Tym samym drużyna znad Prosny wróciła na zwycięski tor w TAURON Lidze, po dwóch kolejnych porażkach. MVP poniedziałkowego starcia została atakująca Aleksandra Rasińska, która zdobyła 16 punktów.

O kolejne zwycięstwo kaliszanki powalczą już w najbliższy piątek. W hali Arena podejmą UNI Opole. Początek tego spotkania wyznaczono na godzinę 19:00.