Europejski mistrz. Sukces Igora Duszy z MMA Tornado Kalisz

Igor Dusza z MMA Tornado Kalisz w znakomitym stylu wywalczył złoty medal w turnieju Mistrzostw Europy Amatorskiej Ligi MMA 2022. Z prestiżowej imprezy wrócił w sumie z dwiema zdobyczami.

Zawody odbyły się w sobotę w Teresinie koło Warszawy, a rywalizowało w nich kilkaset osób z Polski, Niemiec, Czech, Białorusi, Ukrainy i krajów skandynawskich. Pojedynki toczone były w trzech oktagonach. Jednym z uczestników zmagań był Igor Dusza. 17-letni reprezentant MMA Tornado Kalisz spisał się rewelacyjnie. Stoczył pięć walk, z czego cztery wygrał i zasłużenie sięgnął po dwa medale, w tym złoto w wadze do 70 kg juniorów w kategorii zawodników początkujących.

W ćwierćfinałowym pojedynku Dusza wygrał na punkty z Krzysztofem Ałanowskim z MMA Team Tczew. Z kolei swoje półfinałowe starcie zakończył przed czasem, a techniką, która dała mu zwycięstwo nad Oskarem Żytkiem (Sharks Łódź), była dźwignia łokciowa z dosiadu. W finale decyzją sędziowską okazał się lepszy od Oskara Rybaczyka z Powiatowej Akademii Sportów Walki.

Warto dodać, że w Teresinie utalentowany kaliszanin spróbował swoich sił także w kategorii zawodników zaawansowanych, również w wadze do 70 kg juniorów. I tu też zaliczył udany występ, bo w ćwierćfinale zdominował Radosława Czernika z FightSports, zdecydowanie wygrywając na punkty. Wprawdzie w półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem, Oskarem Stachurą (Bebson Club Bielawa), ale i tak stanął na ostatnim stopniu podium.

Warto dodać, że już sam start jednego dnia w dwóch kategoriach tak wyczerpującego i wymagającego sportu walki, jakim jest MMA, był bardzo dużym wyzwaniem. Tym bardziej godnym podziwu jest sukces kaliskiego zawodnika w obu kategoriach turniejowych – podkreśla trener europejskiego mistrza, Marcin Małecki.

Tym samym 17-letni uczeń kaliskiego „Kopernika” poprawił wynik z ubiegłego roku. Wtedy był drugi, ale startował tylko w kategorii zawodników początkujących.