Pucharowy awans. Kolejne pewne zwycięstwo piłkarek ręcznych AWS Szczypiorno Kalisz

Piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz awansowały do kolejnej rundy PGNiG Pucharu Polski Kobiet. W środę w hali Technikum im. Św. Józefa przy ulicy Złotej podopieczne Pawła Ruska pewnie pokonały Dziewiątkę Legnica 39:24. Tym samym przedłużyły zwycięską serię do dziewięciu spotkań.

W tym sezonie kaliskie szczypiornistki są niepokonane, zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych. W sumie wygrały już dziewięć potyczek, w tym siedem w grupie B pierwszej ligi i dwie w PGNiG Pucharze Polski Kobiet. Ostatnie zwycięstwo zanotowały w środowy wieczór w hali przy ulicy Złotej, gdzie w meczu II rundy eliminacyjnej pucharowych zmagań gładko ograły znajomą z ligi drużynę, UKS Dziewiątkę Legnica 39:24.

Podopieczne Pawła Ruska szybko narzuciły swój styl gry. Wychodząc na prowadzenie 5:0 mogły kontrolować przebieg wydarzeń i skupić się na utrzymywaniu bezpiecznego dystansu. W 26. minucie prowadziły już 19:12 i choć na półmetku ich przewaga nieco stopniała (20:15), to w drugiej połowie rosła z minuty na minutę. Szalę zwycięstwa na stronę gospodyń definitywnie przechyliła seria ośmiu bramek, jaką zanotowały one na początku ostatniego kwadransa rywalizacji (34:19). Miejscowe były bliskie osiągnięcia, zresztą po raz kolejny w tym sezonie, bariery 40 goli, ale ostatecznie musiały zadowolić się i tak okazałą wygraną 39:24.

W ten sposób zespół Szczypiorna awansował do III rundy eliminacyjnej, która zaplanowana jest na środę, 14 grudnia. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, uczestniczyć w niej będą zwycięzcy II rundy (AWS Szczypiorno, MTS Żory i Handball Warszawa) oraz czołowe dwie drużyny z Turnieju Mistrzyń I ligi sezonu 2021/2022 (MKS PR Urbis Gniezno, KPR Ruch Chorzów). Pary zostaną wyłonione w drodze losowania.

Tymczasem już w najbliższą sobotę kaliszanki wrócą do zmagań ligowych. O godzinie 14:00 w hali Arena niepokonane liderki grupy B pierwszej ligi podejmą Cracovię.