Pełna pula z Opolem. Kolejne zwycięstwo siatkarek Energa MKS (ZDJĘCIA)

Mimo niepowodzenia w pierwszym secie w kolejnych odsłonach nie pozostawiły już rywalkom żadnych złudzeń. Mowa o siatkarkach Energa MKS Kalisz, które w piątkowy wieczór w hali Arena pokonały UNI Opole 3:1. Dzięki tej wygranej awansowały w tabeli TAURON Ligi na czwarte miejsce.

Pierwszego seta podopieczne Marcina Widery przegrały do 23, choć prowadziły w nim 9:2, a potem 18:11. Zbyt duża ilość niewymuszonych błędów sprawiła jednak, że rywalki odrobiły straty i odwróciły losy tej odsłony. Na szczęście kaliszanki szybko wymazały z pamięci to niepowodzenie i w drugiej partii to one zwyciężyły do 23, zachowując więcej zimnej krwi w końcówce. Trzeci i czwarty set toczyły się już pod ich zdecydowane dyktando, o czym świadczą wygrane do 12 i 20. Decydujący o triumfie kaliskiej drużyny punkt zdobyła z pola serwisowego Alicja Grabka, nagrodzona chwilę później statuetką dla MVP.

Zgarniając w piątek pełną pulę siatkarki Energa MKS zanotowały trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc rozgrywki ligowe i pucharowe. Kolejny mecz kaliski zespół rozegra w sobotę, 3 grudnia. Tego dnia o godzinie 19:00 zmierzy się na wyjeździe z Grotem Budowlanymi Łódź.