Reklama
Reklama
Reklama

Był pijany, a jednak wsiadł za kierownicę. To jednak nie wszystko…

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Opla. Okazał się nim być 18-letni mężczyzna. Młody kierowca miał wykonywać niebezpieczne manewry podczas jazdy. Jak się później okazało, kierowca Opla nie tylko był pijany, ale również nie miał prawa jazdy. O dalszym losie młodego mężczyzny zadecyduje wkrótce sąd.
  • Źródło: KMP w Kaliszu
Był pijany, a jednak wsiadł za kierownicę. To jednak nie wszystko…

Autor: fot. poglądowe policja.pl

Do zdarzenia doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia. Kaliski policjant mł. asp. Sebastian Szmaja z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej, będący poza służbą i jadąc samochodem zauważył, że kierowca jadącego przed nim Opla wykonuje nietypowe manewry. 

- Siedzący za kierownicą auta młody mężczyzna ewidentnie nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jego samochód poruszał się całą szerokością drogi. Policjant nabrał podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy, dlatego postanowił natychmiast interweniować. Wyprzedził kierującego Oplem i zmusił go do zatrzymania auta. Kiedy funkcjonariusz podszedł i otworzył drzwi zatrzymanego samochodu, wyczuł od siedzącego za kierownicą młodego mężczyzny woń alkoholu. Natychmiast o całej sytuacji powiadomił Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – relacjonuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu 

Skierowani na miejsce policjanci drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego Oplem 18-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Lekkomyślny kierowca już niedługo będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia.


Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama