Trafiali po przerwie. KKS rozbił Unię w pierwszym sparingu

Od okazałego zwycięstwa cykl zimowych gier kontrolnych rozpoczęli piłkarze KKS-u Kalisz. W środę podopieczni Bartosza Tarachulskiego rozbili na Majkowie trzecioligową Unię Solec Kujawski 5:1.

Gospodarze wygrali wysoko, choć do przerwy brakowało im skuteczności. Jedynego gola w pierwszych trzech kwadransach zdobyli goście i to oni dość niespodziewanie prowadzili na półmetku 1:0. Młodego Michała Stefaniaka pokonał w 41. minucie Kamil Żylski.

Zdecydowanie lepiej nastawione celowniki kaliszanie mieli w drugiej połowie. Po godzinie gry do remisu doprowadził Bartłomiej Putno, a w ostatnich dziesięciu minutach miejscowi dołożyli jeszcze cztery bramki. Pierwszoplanową postacią na sztucznej murawie Majkowskiego Wembley był Jakub Wilczyński, który dwukrotnie podpisał listę strzelców, a przy pozostałych trafieniach, w tym Wojciecha Maroszka i Kamila Koczego, zaliczył asysty.

W środowym meczu trener Bartosz Tarachulski testował dwóch nowych graczy, którzy być może zagrają też w kolejnym zimowym sparingu niebiesko-biało-zielonych. Ten zaplanowany jest na najbliższą sobotę w Wałbrzychu, gdzie kaliski drugoligowiec sprawdzi się na tle pierwszoligowego GKS-u Tychy.

***

KKS Kalisz – Unia Solec Kujawski 5:1 (0:1)
Bartłomiej Putno 61, Jakub Wilczyński 80 k, 84, Wojciech Maroszek 85, Kamil Koczy 90 - Kamil Żylski 41

KKS (I połowa): Maciej Krakowiak (30 Michał Stefaniak) – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Bartosz Gęsior – Daniel Kamiński, zawodnik testowany, Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski – Nestor Gordillo, Wiktor Staszak, Piotr Giel

KKS (II połowa): Michał Stefaniak (60 Mateusz Górski) – Wiktor Smoliński, Filip Kendzia, Jakub Głaz – Kamil Koczy, Mateusz Wysokiński, Michał Borecki, Wojciech Maroszek (68 Szymon Bora) – Bartłomiej Putno, zawodnik testowany (81 Wojciech Maroszek), Jakub Wilczyński