Skuteczny finisz. Piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno pokonały Start (ZDJĘCIA)

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Andrzeja Bystrama zanotowały piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. W sobotę liderki grupy B pierwszej ligi pokonały przed własną publicznością Start Pietrowice Wielkie 23:16.

To był drugi mecz kaliszanek w rundzie rewanżowej. Zaczęły ją przed dwoma tygodniami, przegrywając na wyjeździe po serii rzutów karnych ze Śląskiem Wrocław. Za to w pierwszym w tym roku domowym spotkaniu zgarnęły pełną pulę, choć pojedynek ze Startem Pietrowice Wielkie nie był dla nich przysłowiowym spacerkiem.

W pierwszej połowie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. Na otwarcie rywalizacji gospodynie straciły dwie bramki, ale po kwadransie prowadziły 4:2. Nie potrafiły jednak zdominować rywalek. Na minutę przed przerwą miały wprawdzie trzy gole zapasu (9:6), ale do szatni schodziły przy stanie 9:8.

Do 50. minuty obraz gry praktycznie się nie zmienił, a wynik wciąż był sprawą otwartą, bo dystans dzielący obie drużyny wynosił dwa gole (18:16 dla Szczypiorna). Na szczęście końcówka rywalizacji należała do kaliszanek, które w ostatnich dziesięciu minutach rzuciły pięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej. W efekcie zwyciężyły wyraźnie 23:16.

Dzięki sobotniej wygranej kaliski zespół umocnił się na czele grupy B pierwszej ligi. W kolejnej kolejce, zaplanowanej na 18-19 lutego, podopieczne Andrzeja Bystrama zagrają na wyjeździe z Victorią Świebodzice.

Dodajmy, że w barwach SWWS Energa Szczypiorno zadebiutowała w sobotę Katarzyna Czapracka. 20-letnia środkowa rozgrywająca oficjalnie dołączyła do drużyny przed kilkoma dniami. Wcześniej występowała w młodzieżowych ekipach Zagłębia Lubin, a poprzednią rundę spędziła w Otmęcie Krapkowice, czyli w ekipie ligowego rywala kaliszanek.

***

SWWS Energa Szczypiorno Kalisz – Start Pietrowice Wielkie 23:16 (9:8)

SWWS Energa: Prudzienica 1 – Miłek 6, Jałoszewska 4, Kucharska 4, Czapracka 3, Pilitowska 3, Gajos 1, Wilczek 1, Kisiel-Stężała, Pesel-Matyjak.
Kary: 16. min. Czerwona kartka: Katarzyna Wilczek (58. min, gradacja kar). Rzuty karne: 2/3.

Start: Stępień, Czapla – Matusik 5, Rodak 3, Jakubiec 2, Przystalska 2, Zioła 2, Podsiadło 1, Szczepanik 1, Pietryga, Skotnicka.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/3.

Sędziowali: Mateusz Kaczorowski (Konstantynów Łódzki) i Daniel Przybysz (Aleksandrów Łódzki)