Cztery gole na Majkowie. KKS pewnie ograł Jarotę (ZDJĘCIA)

Drugie tej zimy sparingowe zwycięstwo zanotowali piłkarze KKS-u Kalisz. W sobotę podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali na Majkowie trzecioligowego Jarotę Jarocin 4:0.

Niebiesko-biało-zieloni nie wystąpili w najmocniejszym zestawieniu (poczynaniom kolegów z ławki przyglądał się m.in. Piotr Giel), ale z ograniem przedstawiciela grupy 2 trzeciej ligi nie mieli najmniejszych problemów. Kaliszanie przeważali od początku do końca, co udokumentowali czterema golami. Jako pierwszy listę strzelców podpisał już w 2. minucie Michał Borecki, który wykorzystał niefrasobliwość jarocińskich defensorów i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. W 25. minucie było już 2:0, gdy dogranie Nikodema Zawistowskiego odpowiednio spożytkował Bartłomiej Putno. W końcówce drugiej połowy dwukrotnie bramkarza gości pokonał Jakub Wilczyński – najpierw z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Wysokińskim, a potem po asyście Wiktora Staszaka. Wcześniej dogodnych okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystali m.in. Kasjan Lipkowski i Wojciech Maroszek.

Kolejny sparing podopieczni Bartosza Tarachulskiego, którzy wcześniej pokonali Unię Solec Kujawski 5:1 i przegrali z GKS-em Tychy 2:3, rozegrają w najbliższy czwartek, 9 lutego, w Grodzisku Wielkopolskim. Tam czeka ich sprawdzian z ekstraklasową Wartą Poznań.

***

KKS Kalisz – Jarota Jarocin 4:0 (2:0)
Michał Borecki 2, Bartłomiej Putno 25, Jakub Wilczyński 80 k, 90

KKS (I połowa): Mateusz Górski – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia – Jakub Głaz, Michał Borecki, Adrian Łuszkiewicz, Daniel Kamiński – Nikodem Zawistowski, Nestor Gordillo, Bartłomiej Putno

KKS (II połowa): Maciej Krakowiak – Wiktor Smoliński, Bartosz Gęsior, zawodnik testowany – Jakub Głaz (60 Wojciech Maroszek), Mateusz Wysokiński, Karol Smajdor, Kasjan Lipkowski (70 Maksymilian Kaczmarek) – Wiktor Staszak, Jakub Wilczyński, Kamil Koczy