Srebrne juniorki. Siatkarki Energa MKS wicemistrzyniami Wielkopolski

Siatkarki Energa MKS SMS Kalisz zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski Juniorek. Losy złotego medalu rozstrzygnęły się w niedzielnym zaciętym starciu z Enea Energetykiem Poznań.

Turniej finałowy z udziałem czterech zespołów toczył się od piątku do niedzieli w Szamotułach. Faworytkami zmagań były siatkarki z Kalisza i Poznania. I zgodnie z oczekiwaniami, po dwóch dniach rywalizacji miały one na swoim koncie komplet punktów. O złocie decydowało więc bezpośrednie starcie tych ekip, które odbyło się w niedzielę. Górą w nim była drużyna Enea Energetyka, która wygrała po ponad dwugodzinnym boju 3:2. Podopieczne Wojciecha Lalka zajęły ostatecznie drugie miejsce. W poprzednich meczach finału pokonały Szamotulanina Szamotuły 3:1 i Piątkę Turek 3:0.

W ręce siatkarek Energa MKS SMS powędrowały dwie nagrody indywidualne. Najlepszą rozgrywającą turnieju finałowego została Klara Kempfi, a najlepszą środkową Maja Mikołajczyk.

Dodajmy, że kaliszanki są aktualnymi mistrzyniami Polski juniorek. W zeszłym sezonie też były drugie w rywalizacji wojewódzkiej, ale na szczeblu centralnym nie miały już sobie równych.

Tymczasem dzięki drugiej lokacie w wielkopolskim finale podopieczne Wojciecha Lalka zagrają niebawem w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Turniej z ich udziałem odbędzie się w dniach 16-19 lutego.

***

Wyniki meczów z udziałem siatkarek Energa MKS SMS

UKS Szamotulanin Szamotuły – Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (25:18, 22:25, 28:30, 18:25); MVP: Zofia Sobanty
Energa MKS SMS Kalisz – UKS Piątka Turek 3:0 (25:11, 25:16, 25:12); MVP: Maja Mikołajczyk
Enea Energetyk Poznań – Energa MKS SMS Kalisz 3:2 (19:25, 25:21, 15:25, 25:22, 15:12)