Potknięcie w Świebodzicach. Przegrana szczypiornistek SWWS Energa Szczypiorno Kalisz

Do zaledwie punktu stopniała przewaga szczypiornistek SWWS Energa Szczypiorno Kalisz nad resztą stawki w grupie B pierwszej ligi. W sobotę liderujące rozgrywkom podopieczne Andrzeja Bystrama przegrały na wyjeździe z Victorią Świebodzice 22:28.

Do ósmej minuty kaliszankom szło jak z płatka. Od początku bowiem narzuciły gospodyniom swoje warunki i błyskawicznie wypracowały sobie solidną zaliczkę, prowadząc 8:1. Potem jednak przez prawie dziesięć minut nie potrafiły wzbogacić swojego dorobku. Rywalki to wykorzystały i odrobiły straty. Na półmetku był remis 13:13.

W drugiej połowie kaliska drużyna nadal miała problemy w ofensywie, co było wodą na młyn miejscowych, które trafiały seriami, odskakując na 19:15 w 46. minucie i 24:18 w 53. minucie. Gra bramka za bramkę w końcówce sprawiła, że przyjezdne musiały pogodzić się z drugą w sezonie porażką.

Szczypiornistki SWWS Energa Szczypiorno nadal przewodzą grupie B pierwszej ligi, choć ich przewaga nad drugim i najgroźniejszym oponentem, MTS-em Żory, stopniała do zaledwie punktu. Kolejna ligowa kolejka zaplanowana jest na 11-12 marca.