Jest przełamanie! Szczypiorniści Energa MKS wrócili na zwycięski szlak (ZDJĘCIA)

Po siedmiu z rzędu meczach bez zwycięstwa szczypiorniści Energa MKS Kalisz w końcu zgarnęli pełną pulę. W sobotę podopieczni Pawła Nocha wygrali na trudnym terenie w Głogowie z tamtejszym Chrobrym 26:25.

Na zwycięstwo w PGNiG Superlidze kaliszanie czekali od 30 października zeszłego roku, czyli od wyjazdowego triumfu nad Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Niemoc, trwającą przez siedem kolejnych spotkań, w których wywalczyli zaledwie punkt, przełamali w sobotę w Głogowie. Po zaciętym i pełnym emocji do ostatnich sekund pojedynku pokonali szóstego w tabeli rozgrywek Chrobrego, rewanżując się tym samym za porażkę w Arenie w pierwszej rundzie.

Podopieczni Pawła Nocha dobrze weszli w sobotnie zawody, prowadząc 2:0 i przez kwadrans utrzymując nieznaczną przewagę. Gospodarze zdołali jednak odrobić stratę i na półmetku była równowaga (13:13). Podobny przebieg miała druga połowa. W 37. minucie ekipa znad Prosny odskoczyła rywalom na trzy trafienia (17:14), ale nieco później traciła już do miejscowych jednego gola.

Kluczowy dla losów wydarzenia okazał się fragment pomiędzy 53. a 56. minutą. Szczypiorniści Energa MKS zdobyli wtedy trzy bramki z rzędu (dwie z nich autorstwa najskuteczniejszego na parkiecie Jędrzeja Zieniewicza) i mając korzystny wynik (24:22) już do końca nie oddali prowadzenia. W decydujących fragmentach kolejne celne rzuty oddawał Zieniewicz, a w ostatniej akcji meczu próbę Pawła Paterka obronił Krzysztof Szczecina, dzięki czemu kaliski zespół zwyciężył 26:25.

MVP spotkania został wspomniany Jędrzej Zieniewicz, który zdobył dziewięć bramek. Dla drużyny z Kalisza było to czwarte w tym sezonie zwycięstwo za trzy punkty. O kolejne powalczy w sobotę, 4 marca. O 19:45 podejmie w Arenie ekipę Górnika Zabrze. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja TVP Sport.