Siatkarki Energa MKS deklasują! Ważne zwycięstwo w Bydgoszczy

Po dwóch kolejnych porażkach siatkarki Energa MKS Kalisz wróciły na zwycięski tor. W niedzielę w znakomitym stylu pokonały na wyjeździe OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0. MVP spotkania została kaliska rozgrywająca Alicja Grabka.

W dwóch poprzednich meczach podopieczne Marcina Widery nie ugrały choćby seta. Szczególnie bolesna była domowa porażka z sąsiadem w tabeli, Grotem Budowlanymi Łódź. Kaliszanki szybko jednak wyciągnęły wnioski i w niedzielny wieczór udowodniły, że ich ostatnie niepowodzenia były tylko przysłowiowym wypadkiem przy pracy. Z Pałacem Bydgoszcz, który przed tygodniem ograł na wyjeździe wspomnianą ekipę z Łodzi 3:0, rozprawiły się w niespełna półtorej godziny, przywożąc z trudnego terenu komplet punktów.

Pierwszą partię, wygraną do 19, kaliski zespół zakończył serią czterech oczek, w tym dwóch autorstwa Alicji Grabki. W drugiej odsłonie było więcej emocji, ale gdy w końcówce przyjezdne objęły prowadzenie 19:18, to nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Wątpliwości skutecznym atakiem na 25:23 rozwiała Karolina Drużkowska. Popisowy w wykonaniu kaliszanek był trzeci set, w którym błyskawicznie odskoczyły na 11:3, a po kolejnej punktowej serii na 22:7. Premierowego meczbola miały przy stanie 24:8, a ostatecznie zwyciężyły do 9. MVP spotkania została wspomniana Alicja Grabka, która zdobyła sześć punktów.

O tym, że to był świetny występ kaliskiej drużyny, najlepiej świadczy fakt, że trener Marcin Widera nie dokonał żadnej zmiany, by nie zakłócać dobrze funkcjonującego mechanizmu. Jego podopieczne, dzięki dziewiątej wygranej w sezonie, umocniły się w tabeli TAURON Ligi na piątej lokacie. Nad szóstymi Budowlanymi mają trzy oczka przewagi. Do czwartego BKS BOSTIK Bielsko-Biała tracą natomiast siedem punktów. W fazie zasadniczej rozegrają jeszcze trzy spotkania. Najbliższe już w piątek, 17 marca. O 20:30 w Arenie podejmą #VolleyWrocław.