Złote młodziczki Energa MKS. W finale rywalizowały dwie kaliskie drużyny

Dwie kaliskie drużyny rywalizowały w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce w kategorii młodziczek. Bezkonkurencyjne były siatkarki Energa MKS Kalisz, które z kompletem zwycięstw i bez straty seta sięgnęły po złote medale.

W trzydniowych zmaganiach, systemem każdy z każdym, rywalizowało sześć zespołów. Z roli faworytek wzorowo wywiązały się młode siatkarki Energa MKS Kalisz. Podopieczne Jakuba Skwarka wygrały wszystkie swoje mecze i to z wyraźną przewagą, nie tracąc w nich choćby seta. Zasłużenie więc sięgnęły po złote medale i awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski.

Cenne doświadczenie, rywalizując w gronie najlepszych drużyn w województwie, zebrały natomiast siatkarki UKS 17 Kalisz. Zespół prowadzony przez Jakuba Stankiewicza, oparty w dużej mierze na zawodniczkach, które jeszcze w zeszłym roku trenowały minisiatkówkę, zajął piąte miejsce. W finale odniósł jedno zwycięstwo, pokonując po tie-breaku (2:1) UKS ZSMS Poznań.

W ręce siatkarek Energa MKS Kalisz trafiły trzy nagrody indywidualne. Ta najcenniejsza, dla MVP, wręczona została Nelly Adamczewskiej. Ponadto najlepszą środkową została Alicja Pieniądz, a najlepszą libero Nicole Gucwa.