Młodzi piłkarze KKS-u nadal niepokonani w lidze makroregionalnej U19

Pięć punktów po trzech kolejkach zmagań w grupie B ligi makroregionalnej U19 mają na koncie młodzi piłkarze KKS-u Kalisz. W miniony weekend niepokonani podopieczni Krzysztofa Orzeszka i Adriana Wawrzyniaka zremisowali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Do 65. minuty kaliszanie przegrywali 0:2, ale w nieco ponad dziesięć minut odrobili straty i to z nawiązką. Po trafieniach Szymona Widziaka, Michała Ozdowskiego i Oskara Twardowskiego wyszli na prowadzenie 3:2. Gdy wydawało się, że przywiozą z trudnego terenu komplet punktów, w doliczonym już czasie arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym i podyktował karnego dla gospodarzy, którego wykorzystał Kamil Janke. W efekcie mecz zakończył się remisem 3:3.

W poprzednich kolejkach „trójkolorowi” pokonali Żaki Szczecin 4:1 oraz zremisowali z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz 1:1, więc zachowali status niepokonanych. W tabeli grupy B zajmują czwarte miejsce, mając w dorobku pięć punktów.

Kolejny mecz kaliski zespół również rozegra na wyjeździe. 2 kwietnia zmierzy się w Toruniu z miejscową Elaną, która plasuje się w tabeli oczko wyżej.