Rzuciły ponad 40 bramek. Okazały triumf szczypiornistek SWWS Energa (ZDJĘCIA)

Po raz pierwszy w rundzie rewanżowej piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz przełamały barierę 40 bramek. W sobotę podopieczne Łukasza Kobusińskiego rozbiły przed własną publicznością UKS Dziewiątkę Legnica 41:24. To ich czternaste zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach.

Zdobycie 40 i więcej bramek w jednym meczu ligowym to nie lada wyczyn. Tej sztuki kaliszanki dokonały w pierwszej rundzie dwukrotnie, a po raz ostatni 8 października zeszłego roku. W sobotę znów mogły cieszyć się z dobicia do tej „magicznej” bariery.

Mecz z Dziewiątką Legnica podopieczne Łukasza Kobusińskiego kontrolowały od samego początku. Zaczęły go serią czterech goli, a po kwadransie miały już siedem bramek zapasu (10:3). Dwukrotnie w tym czasie trafiała doświadczona Iwona Niedźwiedź. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych piłkarek ręcznych w kraju zadebiutowała w sobotę przed kaliską publicznością w barwach SWWS Energa.

Gospodynie sukcesywnie powiększały dystans nad legniczankami. Na półmetku prowadziły z nimi 23:13, a po czterech minutach od powrotu na parkiet 26:14. Na otwarcie ostatniego kwadransa rywalizacji, dzięki skuteczności m.in. Katarzyny Wilczek (w całym meczu zgromadziła siedem trafień), zanotowały serię 5-0, odskakując wtedy na 39:22. Bramkę nr 40 zdobyły w 58. minucie, a jej autorką była prawoskrzydłowa Żaneta Moskal-Giel. Wynik na 41:24 ustaliła z linii siódmego metra Małgorzata Kisiel-Stężała.

Szczypiornistki SWWS Energa, dzięki czternastej wygranej w tym sezonie, utrzymały czteropunktową przewagę w tabeli grupy B pierwszej ligi nad drugim MTS-em Żory. Teraz przed kaliską drużyną nieco dłuższa przerwa, bo w następnej kolejce pauzuje. Do zmagań o punkty wróci w połowie kwietnia. Czeka ją wtedy ważny wyjazdowy pojedynek z trzecią w ligowym zestawieniu Sośnicą Gliwice.

***

SWWS Energa Szczypiorno Kalisz – UKS Dziewiątka Legnica 41:24 (23:13)

SWWS Energa: Falińska, Bielak, Prudzienica – Wilczek 7, Kucharska 6, Miłek 6, Jałoszewska 5, Moskal-Giel 4, Gajos 3, Kisiel-Stężała 3, Stanisławczyk 3, Niedźwiedź 2, Pesel-Matyjak 1, Sołdek 1, Czapracka.
Kary: 10. min. Rzuty karne: 5/5.

Dziewiątka: P. Lange, Drzemicka – Milczarczyk 5, Cieślik 4, Kozak 4, Scisłowicz 4, Doroba 3, Sośnica 3, Wojciechowska 1, E. Lange, Szuk.
Kary: 8. min. Rzuty karne: 1/1.

Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki) i Anna Chojnowska (Opole)