Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny spacer po historii polskiego rocka

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie zaprasza na wirtualny spacer. Dzięki Internetowi, bez wychodzenia z domu, można zwiedzić ekspozycję poświęconą ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka.  
Wirtualny spacer po historii polskiego rocka

Spacer ma zachęcić do zobaczenia na żywo tego jedynego w swoim rodzaju muzeum. Spichlerz Polskiego Rocka jest magazynem muzyki, multimedialną ekspozycją i miejscem gromadzenia, badania i udostępniania zbiorów związanych z muzyką rockową. - Wirtualny spacer jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie odwiedziły Jarocina. Ma to być zachęta do tego, aby będąc w okolicy, poświęcić dwie godziny na zwiedzenie ekspozycji. Mamy nadzieję, że kilka wersji językowych przyczyni. się do poszerzenia grona naszych gościpodkreśla Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Wirtualnie Spichlerz można zwiedzać na stronie spichlerzpolskiegorocka.pl w zakładce „Wirtualny spacer”. Spacer dostępny jest w sześciu wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, angielskiej, francuskiej, rosyjskiej i czeskiej.

Idealną okazją do odwiedzenia Jarocina i spichlerza  będzie weekend 17-19 lipca, kiedy odbędzie się Jarocin Festiwal 2015. W Spichlerzu zgromadzono bogatą dokumentację fotograficzną, wykonaną podczas kolejnych edycji festiwalu przez profesjonalnych fotografów, amatorów, a także przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa. W tym muzeum można posłuchać oryginalnych nagrań muzycznych i filmowych z koncertów oraz zobaczyć filmy dokumentalne pokazujące fenomen Jarocina. To także tutaj można prześledzić historię imprezy na podstawie artykułów zamieszczanych przez lata w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

Na potrzeby wystawy wyprodukowanych zostało ponad 20 kilkunastominutowych filmów, prezentujących kolejne edycje festiwalu - od pierwszego, który odbył się w 1980 roku, aż po ostatnie. Jeden z odcinków ukazuje Wielkopolskie Rytmy Młodych, które odbywały się w Jarocinie w latach 70. Cykl filmowy pokazuje ewolucję festiwalu i zmieniające się uwarunkowania społeczno-polityczne. Niezwykle cennymi dla fanów rocka eksponatami są pamiątki przekazywane przez polskich muzyków rockowych oraz uczestników festiwali. Parter budynku pełni rolę gospody muzycznej, jest to także miejsce spotkań autorskich.

Projekt realizuje Muzeum Regionalne w Jarocinie przy współfinansowaniu gminy Jarocin, powiatu jarocińskiego, Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedsięwzięcie kosztowało 5,5 mln zł, z czego blisko połowa pochodziła z budżetu Gminy Jarocin. 

AW, Spichlerz Polskiego Rocka 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 29 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama