Pękła kolejna czterdziestka. Szczypiornistki SWWS Energa pewnie ograły Cracovię

Szesnaste zwycięstwo na parkietach grupy B pierwszej ligi zanotowały piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. W niedzielę podopieczne Łukasza Kobusińskiego ograły na wyjeździe Cracovię, po raz czwarty w tym sezonie przekraczając granicę 40 bramek.

Zdobycie przynajmniej 40 goli w jednym meczu jest nie lada wyczynem, a tej sztuki kaliszanki dokonały w tym sezonie już czterokrotnie – dwa razy w pierwszej i dwa razy w drugiej rundzie. Po raz ostatni w niedzielnym spotkaniu w Krakowie, odnosząc tam szesnaste zwycięstwo, gwarantujące pozostanie na szczycie rozgrywek.

Podopieczne trenera Kobusińskiego już po dziesięciu minutach prowadziły z Cracovią 7:2, a po kolejnych ośmiu 14:6. Poza końcówką pierwszej połowy, gdy ich przewaga nieco stopniała (16:20), dominowały nad rywalkami w każdym elemencie. Drugą połowę zaczęły od serii sześciu trafień (26:17), by w decydujących fragmentach wypunktować miejscową ekipę i pokonać ją 42:26. Wynik ustaliła Żaneta Moskal-Giel, która była też autorką bramki nr 40. W sumie skrzydłowa SWWS Energa zanotowała siedem goli. O jeden więcej zgromadziły na swoim koncie Agnieszka Jałoszewska, Daria Miłek i Kinga Stanisławczyk.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek kaliski zespół lideruje grupie B pierwszej ligi, ale nad drugim MTS-em Żory, którego podejmie w ostatniej serii spotkań (zaplanowanej na pierwszy weekend maja), ma tylko punkt przewagi. Zanim dojdzie do decydującego starcia kaliszanki rozegrają jeszcze jeden mecz. W najbliższy piątek, 28 kwietnia, o 18:30 zagrają na wyjeździe z Otmętem Krapkowice.