One to zrobiły! SWWS Energa Szczypiorno z awansem do PGNiG Superligi Kobiet!

Już po drugim meczu Turnieju Mistrzyń piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz są pewne awansu do PGNiG Superligi Kobiet. W sobotę podopieczne Łukasza Kobusińskiego pokonały AL-KO AZS Poznań 27:19 i w rozgrywanych w Płocku zmaganiach zajmą co najmniej drugie miejsce. O pierwsze zagrają w niedzielę z ekipą z Koszalina.

Po tym, jak w piątek kaliszanki wygrały z Biowell Handall Warszawa, a następnie stołeczny zespół przegrał z Młynami Stoisław Koszalin, było jasne, że zwycięstwo w sobotnim boju z AL-KO AZS Poznań zapewni drużynie znad Prosny co najmniej drugie miejsce w Turnieju Mistrzyń, a tym samym sportowy awans do PGNiG Superligi Kobiet. Stawka spotkania była więc ogromna i może dlatego w pierwszej połowie podopieczne Łukasza Kobusińskiego nie potrafiły zdominować wicemistrza grupy A pierwszej ligi. Mimo że początkowo nieznacznie przeważały, to tuż przed przerwą straciły pięć bramek z rzędu i przegrywały 9:12. Na szczęście w drugiej części rywalizacji szybko odrobiły straty i na kwadrans przed końcem prowadziły 17:14. Wygraną przypieczętowały w ostatnich pięciu minutach, notując serię pięciu trafień. Wynik na 27:19 ustaliła Katarzyna Wilczek.

Po dwóch dniach rywalizacji w hali w Płocku po dwa zwycięstwa mają na swoim koncie szczypiornistki SWWS Energa Szczypiorno i Młyny Stoisław Koszalin. I to te dwa zespoły zagrają w przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze Kobiet. O pierwsze miejsce w Turnieju Mistrzyń stoczą w niedzielę bezpośredni pojedynek. Początek o godz. 10:00.

***

AL-KO AZS Poznań – SWWS Energa Szczypiorno Kalisz 19:27 (12:11)

AL-KO AZS: Olejniczak 1, Berus, Rzeczycka – Parandii 5, Kaczanowska 3, L. Wosińska 3, Domaros 2, Kwiatkowska 2, Maziarz 2, Wasiak 1, Dolacińska, Niziałek, Sowa, I. Wosińska.
Kary: 10. min. Czerwona kartka: Hanna Kwiatkowska (59. min, za faul). Rzuty karne: 0/1.

SWWS Energa: Prudzienica – Jałoszewska 8, Miłek 5, Wilczek 5, Kucharska 4, Pilitowska 3, Stanisławczyk 2, Gajos, Niedźwiedź.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 4/4.

Sędziowali: Tomasz Rosik i Przemysław Stężowski (Lubin)