Eskan Darwich kandydat na prezydenta Kalisza z ramienia Trzeciej Drogi podkreślił podczas ostatniej konferencji prasowej, że istnieje wiele obszarów, gdzie współpraca między samorządem a przedsiębiorcami w Kaliszu wymaga znacznego udoskonalenia. Według niego, obecne władze miasta zaniedbały budowanie relacji z sektorem prywatnym oraz przedsiębiorcami.
Ten punkt programowy ma cztery elementy. My uważamy, że w tym obszarze dużo jest do zrobienia w Kaliszu. Jesteśmy w stanie zaproponować konkretne rozwiązania, żeby polepszyć te relacje, żeby mieli podstawę do działania w naszym mieście - mówił Eskan Darwich, kandydat na prezydenta Miasta Kalisz
Zdaniem kandydatów Trzeciej Drogi istotne jest przywrócenie dialogu w celu omówienia kwestii istotnych dla przedsiębiorców i rozwiązania problemów, które ich nurtują. Z tej przyczyny miałaby zostać reaktywowana Rada Przedsiębiorców przy Prezydencie.
Naszym pomysłem jest reaktywowanie tej rady z kilku przyczyn. Jak państwo wiecie przedsiębiorcy kaliscy to największy kaliski pracodawca. Zatrudniają najwięcej osób i najwięcej też wpływa od nich do kasy miasta. Zapewniają ponad 200 milionów złotych wpływów z PIT-u i CIT-u. Jest to największy pracodawca. z którym szczerze mówiąc nie ma na dziś dialogu. Mam wrażenie, że władza boi się przedsiębiorców, a tu nie ma się czego bać. Przedsiębiorcy oczekują dialogu. Dialog i partnerskie traktowanie to podstawa do bycia partnerem przedsiębiorców. Warto prowadzić dialog i rozmawiać o tematach nurtujących przedsiębiorców - mówił Tomasz Grochowski, kandydat Trzeciej Drogi do Rady Miasta.
Kolejny punkt to uruchomienie programu promocji produktów lokalnych poprzez dofinansowanie targów i misji gospodarczych.
Chcemy dzięki temu programowi dać możliwość małym firmom rozwinięcia skrzydeł, którym często brakuje takiego wsparcia ze strony miasta. Mamy pomysł, żeby dofinansowywać targi i misje gospodarcze. Chcemy również wzmocnić współpracę z miastami partnerskimi i dzięki temu również nawiązywać relacje biznesowe ,które mogłyby też pomóc w rozwoju naszych lokalnych firm. Na ten cel chcemy przeznaczyć 500 000 zł - powiedziała Magdalena Bernas-Kujawińska, kandydatka Trzeciej Drogi do Rady Miasta
Kandydaci zwrócili również uwagę na to, że trzeba młodych ludzi ukierunkowywać, by wybierali szkoły branżowe, po których znajdą pracę w Kaliszu. Chcieliby, by kaliszanie teoretyczną wiedzę wykorzystywali w praktyce właśnie w naszym mieście.
Abyśmy mogli dostosować system kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy, jest potrzebne to, o co już tutaj wielokrotnie dzisiaj padło, to znaczy potrzebna jest bardzo dobra komunikacja na linii prezydent władze miasta a przedsiębiorcy. Chodzi o to, żeby przewidywać przyszłość, to znaczy ukierunkować młodych ludzi, aby wybierali oni szkoły branżowe, szkoły zawodowe, w ten sposób, aby mogli po tych szkołach znaleźć pracę w Kaliszu - uważa Magdalena Walczak, kandydatka Trzeciej Drogi do Rady Miasta
To jednak nie koniec postulatów Trzeciej Drogi dotyczących przedsiębiorstw w Kaliszu. Kandydaci zapowiedzieli już, że na następnej konferencji zwrócą uwagę na to, jak ważne są lokale użytkowe w centrum miasta, zwłaszcza te, które stoją puste.
Napisz komentarz
Komentarze