Pucharowe srebro Marty Walczykiewicz

Marta Walczykiewicz wspólnie z Edytą Dzieniszewską-Kierkla zdobyła srebrny medal w konkurencji K2 200 metrów podczas trwających w portugalskim Montemor-o-Velho zawodów Pucharu Świata w sprincie kajakowym.

Do finałowego wyścigu biało-czerwone awansowały bezpośrednio z piątkowego biegu eliminacyjnego. Decydujące o podium zmagania podopieczne Tomasza Kryka zaczęły dość spokojnie. W drugiej części sprinterskiego dystansu przyspieszyły i w efekcie przesunęły się z piątej na drugą lokatę, przegrywając niewiele z duetem z Austrii. Dla Marty Walczykiewicz to pierwszy medal w tegorocznej serii Pucharu Świata.

W sobotnie przedpołudnie zawodniczka KTW Kalisz popłynęła jeszcze w finale K2 500 metrów, także z Edytą Dzieniszewską-Kierkla. W tej konkurencji polskie kajakarki wygrały wcześniej półfinał, ale w ostatnim boju wyraźnie odczuwały trudy walki o medale na dystansie 200 metrów. Finał K2 500 m rozpoczął się bowiem niespełna pół godziny po zakończeniu poprzedniego startu. W rezultacie reprezentantki Polski uplasowały się na ósmej lokacie, ze stratą ponad czterech sekund do pierwszych na mecie Węgierek.

W Montemor-o-Velho kaliszanka ma szansę jeszcze na dwa medale. W niedzielę o godzinie 10:14 weźmie udział w finale K1 1000 metrów. W tej konkurencji w ostatniej chwili zastąpiła kontuzjowaną Joannę Bruską. Mimo że to nietypowy dla niej dystans, w wyścigu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce, uzyskając bezpośredni awans do finału. Z kolei o 14:10 wraz z koleżankami z kadry Marta popłynie w finale K4 200 metrów.