Dwa finały Zuzanny Kit

Świetny występ podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu zanotowała kaliszanka Zuzanna Kit. Na 50-metrowej pływalni „Floating Arena” w Szczecinie dwukrotnie popłynęła w finałach A.

Najlepszy start utalentowana pływaczka zanotowała w swojej koronnej konkurencji 50 metrów stylem klasycznym. W eliminacjach uzyskała siódmy rezultat, ale w finale popłynęła jeszcze szybciej. Wynik 33.32 pozwolił jej uplasować się na wysokiej szóstej lokacie w gronie seniorek. Przed nią znalazły się zawodniczki bardziej doświadczone i utytułowane.

Do ścisłego finału Zuzanna Kit awansowała też na dystansie dwukrotnie dłuższym. Tu na półmetku zajmowała znakomite trzecie miejsce, ale potem popłynęła wolniej od rywalek i ostatecznie z czasem 1:13.12 zajęła dziewiątą pozycję.

Ponadto 18-letnia utalentowana pływaczka wystartowała na 200 m stylem klasycznym, gdzie uzyskała 23. rezultat eliminacji. Z kolei na 50 m stylem grzbietowym była 51.

W czterech konkurencjach na pływalni w Szczecinie sprawdził się też Bartosz Piszczorowicz. Drugi z podopiecznych Dominika Grudzińskiego najlepiej spisał się na dystansie 100 m stylem dowolnym, gdzie popłynął w finale B i zajął w ogólnej klasyfikacji 20. miejsce z czasem 53.16. W finałowej stawce był najmłodszym uczestnikiem (rocznik 1999).

Warto podkreślić, że zarówno Kit, jak i Piszczorowicz trenują na co dzień w Kaliskim Klubie Sportowym, ale w mistrzostwach Polski reprezentowali barwy Polskiego Związku Pływackiego. Wszystko przez względy proceduralne, związane z ich przenosinami do nowej sekcji z UKS Dziewiątka.

Dodajmy, że jedną z gwiazd krajowego czempionatu była kaliszanka Alicja Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław zdobyła cztery złote i trzy srebrne medale w zmaganiach seniorek, a ponadto wywalczyła minima na mistrzostwa świata i uniwersjadę.