Podwójnie ozłocona! Zuzanna Kit znów najlepsza

Zuzanna Kit zdobyła swój drugi złoty medal podczas zakończonych w Ostrowcu Świętokrzyskim mistrzostw Polski juniorów w pływaniu. Do tytułu mistrzowskiego na 50 m stylem klasycznym zawodniczka KKS-u Kalisz dołożyła w piątek triumf na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Dwie długości basenu żabką to specjalność utalentowanej pływaczki. W Ostrowcu Świętokrzyskim była jedną z faworytek do złota w tej konkurencji i z tej roli wywiązała się wyśmienicie. W porannej serii eliminacyjnej wygrała w cuglach z czasem 1:13.05. W popołudniowym finale kaliszanka podkręciła tempo, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń. Po pierwszej „pięćdziesiątce” prowadziła zdecydowanie, a w drugiej połowie dystansu kontrolowała przebieg wyścigu, triumfując w czasie 1:12.15. Druga w klasyfikacji zawodniczka straciła do podopiecznej Dominika Grudzińskiego 0,73 sekundy.

W zakończonym krajowym czempionacie 17- i 18-latków w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Zuzanna Kit zdobyła dwa złote medale. Dwa dni wcześniej sięgnęła po tytuł najlepszej w Polsce juniorki na 50 m stylem klasycznym.

Warto dodać, że tydzień wcześniej znakomity występ w mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich zanotował klubowy kolega podwójnej złotej medalistki, Bartosz Piszczorowicz. W Dębicy wywalczył złoto i srebro.