Mistrzyni sprintu. Trzy medale Katarzyny Kołodziejczyk

Przed kilkoma dniami na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym. W tej drugiej imprezie z powodzeniem wystartowała Katarzyna Kołodziejczyk. Zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego wywalczyła trzy krążki – jeden złoty i dwa brązowe.

W imprezie wzięło udział ponad 500 zawodniczek i zawodników z 58 klubów z całej Polski. Dla wielu uczestników bydgoskie zawody były wymagającym wyzwaniem, bo oprócz walki na torze młodzi kajakarze musieli też sprostać dającemu się we znaki upałowi. Trudne warunki nie przeszkodziły na szczęście Katarzynie Kołodziejczyk. Zawodniczka KTW Kalisz sięgnęła po trzy medale w rywalizacji kajakowych jedynek.

Tytuł mistrzowski podopieczna trenera Zbigniewa Walczykiewicza wywalczyła na sprinterskim dystansie 200 metrów. Na mecie zameldowała się z czasem 45.026, który był lepszy o prawie 0,7 sekundy od kolejnej zawodniczki. Pozostałe dwa starty kaliszanka także kończyła miejscem na podium. Na jego ostatnim stopniu znalazła się w K-1 500 metrów i K-1 1000 metrów. W obu konkurencjach poprawiała znacznie swoje rezultaty z wyścigów eliminacyjnych. W finale 1000 metrów uległa jedynie starszym o rok koleżankom z narodowej kadry – Paulinie Paszek i Julii Lis.

Wyniki Katarzyny Kołodziejczyk miały przełożenie na klasyfikację drużynową MPJ, w której KTW, dzięki 35 punktom swojej wychowanki, zajęło 14. miejsce. Na odpoczynek trzykrotna medalistka nie ma co liczyć, bo już czyni przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów. Te odbędą się w dniach 17-20 września w rumuńskim Bascov-Budeasa.