Aż 118 pomysłów i tylko maksymalnie 6 opcji do wyboru. Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Kalisza. Potrwa ono do 20 września. Swój głos będzie można oddać tradycyjnie, wypełniając kartę w jednym z 40 punktów na terenie miasta (listę lokali znajdziesz TUTAJ) lub internetowo, za pośrednictwem strony www.kalisz.pl. - Mieszkańcy będą głosować na maksymalnie 3 zadania ogólnomiejskie i maksymalnie na 3 zadania lokalne. Z tym że przy zadaniach lokalnych mogą glosować tylko na jedno osiedle i wskazać jedną do maksymalnie trzech inwestycji - tłumaczy Anna Durlej, przewodnicząca Zespołu ds. Regulaminu Budżetu Obywatelskiego.
Dla jasności – z tabeli dotyczącej zadań ogólnomiejskich zaznaczamy maksymalnie 3 pomysły, a w tabeli zadań lokalnych, najpierw wybieramy osiedle, na którego propozycje zadań chcemy oddać głos i wskazujemy od jednego do trzech projektów. Nie możemy wybrać np. jednego pomysłu z osiedla Korczak, jednego z Kalińca i jednego z Asnyka.
Wśród propozycji poddanych pod głosowanie na każdym z 26 kaliskich osiedli znalazło się to samo zadanie - nowoczesny system oznakowania miejskiego. Okazuje się, że do budżetu obywatelskiego zgłosili je ... pracownicy Urzędu Miejskiego
Najmniejszy wybór będą mieć te osoby, którym bliskie jest osiedle Czaszki. Tu do głosowania zakwalifikowało się tylko jedno zadanie, które zresztą pojawia się w tabeli każdego z 26 kaliskich osiedli – nowoczesny system oznakowania miejskiego, czyli tablice informacyjne z nazwami ulic i placów. - Wnioskodawcą tego projektu są pracownicy urzędu. Jest to też wniosek popierany przez Stowarzyszenie Wspólny Kalisz. Rozpatrzenie tego pomysłu było spowodowane przede wszystkim tym, że w poprzednich miesiącach większość rad osiedli wskazała nam, że chcieliby na swoich terenach udoskonalić wizerunkowo to, jak oznakowane są nazwy ulic i placów – mówi Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.
Na co oddać swój głos? Listę propozycji znajdziesz TUTAJ
AG, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze