W głosowaniu wzięło udział 1027 osób. Po weryfikacji kart do głosowania okazało się, że 11 procent głosów było nieważnych. Ważny głos oddało 8911 kaliszan. - Przyczyną nieważności głosów był albo błędnie wpisany PESEL na karcie do głosowania lub też karta nie została podpisana – mówi Piotr Kościelny. Jak przekazał wiceprezydent, jedynie 7 wypełnionych formularzy uznano za nieważne z powodu wymieszania się kartek z innymi. Kartki formularza nie były bowiem ze sobą spięte w całość.
W głosowaniu kaliszanie wybrali nastepujące inwestycje:
Kolejne to:
4) 919 głosów na Zadrzewiony Kalisz – sadzimy 300 nowych drzew w mieście (koszt 150 000 zł)
5) 843 głosy na: Opracowanie projektu na budowę kładki rowerowej nad rzeką Prosną przy moście Św. Wojciecha (koszt 80 000 zł)
6) 806 głosów na: Opracowanie projektu na połączenie zaprojektowanej kładki przy moście kolejowym z Wałem Piastowskim i Wałem Matejki (koszt 30 000 zł)
7) 621 głosów na: Rower wodny – nowy sposób na rekreację na Prośnie (koszt 62 500 zł)
Dużą niespodzianką jest fakt, że do realizacji nie zakwalifikował się faworyt głosowania internetowego, czyli projekt nr 25 „Zieleń wraca na plac Św. Józefa – skwer reprezentacyjno – wypoczynkowy”. Zdobył on 1042 głosy. Jako że po podliczeniu kosztów wszystkich zwycięskich projektów, zostanie do zagospodarowania suma 420 tysięcy złotych, to z tej pozostałej sumy miasto chce zrealizować to zadanie. - Będziemy bardzo poważnie rozpatrywać, aby zwiększyć pulę budżetu obywatelskiego o kwotę mniej więcej 55 tysięcy złotych, aby do realizacji w 2016 roku zakwalifikował się jeden z dużych projektów, tzn. powrót zieleni na Plac św. Józefa – zapewnia wiceprezydent.
Wielkim przegranym okazał się kontrowersyjny projekt „Górnośląska nowoczesnym bulwarem - projekt przebudowy ul. Górnośląskiej”. Zadanie to zdobyło 905 głosów, ale się nie zakwalifikowało.
Na projekty lokalne najchętniej głosowali mieszkańcy osiedla Tyniec. I widać efekty, bo do realizacji zakwalifikowały się aż 3 projekty z tego osiedla. Pod względem frekwencji drugą pozycję ma osiedle Asnyka z 1290 głosami.
Najniższa frekwencja była w sołectwie Sulisławice Kolonia. Głosowało tam zaledwie 65 osób. Niewiele lepiej było na Piskorzewiu – 82 głosy i osiedlu Czaszki – 94 oddane głosy. Tutaj niska frekwencja może wynikać z niewielkiego, a raczej żadnego wyboru. Mieszkańcy Czaszek mogli głosować tylko na jeden projekt i to napisany przez urzędników.
Projekt „Nowoczesny system oznakowania miejskiego-tablice informacyjne z nazwami ulic i placów w przestrzeni miejskiej” będzie realizowany na 6 osiedlach.
Szczegóły wyników znajdziecie TUTAJ.
M. Spętany, fot. bo.kalisz.pl
4. 919 głosów na Zadrzewiony Kalisz – sadzimy 300 nowych drzew w mieście (koszt 150 000 zł)
5. 843 głosy na: Opracowanie projektu na budowę kładki rowerowej nad rzeką Prosną przy moście Św. Wojciecha (koszt 80 000 zł)
6. 806 głosów na: Opracowanie projektu na połączenie zaprojektowanej kładki przy moście kolejowym z Wałem Piastowskim i Wałem Matejki (koszt 30 000 zł)
8. 621 głosów na: Rower wodny – nowy sposób na rekreację na Prośnie (koszt 62 500 zł)
Dużą niespodzianką jest fakt, że do realizacji nie zakwalifikował się faworyt głosowania internetowego, czyli projekt nr 25 „Zieleń wraca na plac Św. Józefa – skwer reprezentacyjno – wypoczynkowy”.
Na projekty lokale najchętniej głosowali mieszkańcy osiedla Tyniec. I widać efekty, bo do realizacji zakwalifikowały się aż 3 projekty z tego osiedla. Pod względem frekwencji drugą pozycję ma osiedle Asnyka z 1290 głosami.
Najniższa frekwencja była w sołectwie Sulisławice Kolonia. Głosowało tam zaledwie 65 osób. Niewiele lepiej było na Piskorzewiu – 82 głosy i osiedlu Czaski – 94 oddane głosy. Tutaj niska frekwencja może wynikać z niewielkiego, a raczej żadnego wyboru. Mieszkańcy Czaszek mogli głosować tylko na jeden projekt i to napisany przez urzędników.
Projekt „Nowoczesny system oznakowania miejskiego-tablice informacyjne z nazwami ulic i placów w przestrzeni miejskiej” będzie realizowany na 5 osiedlach.
Szczegóły wyników znajdziecie TUTAJ.
M. Spętany, fot. bo.kalisz.pl
Napisz komentarz
Komentarze