Najmłodsi przygotowali specjalne ekologiczne spektakle. Podczas imprezy odbył się także rajd, mówiono o ssakach polskich lasów czy oglądano prace o złych nawykach szkodzących przyrodzie. - To zwieńczenie, święto dla tych wszystkich, którzy patrzą dookoła i widzą więcej niż inni. Szczególny pokłon dla nauczycieli, którzy zauważają istotę sprawy polegającej na tym, żeby wyjść z ławki szkolnej, zabrać dzieci i pokazać perłę architektury, jakim jest zamek gołuchowski i wspaniałe arboretum – mówi Anna Marciniak-Narewska. dyrektor III LO w Kaliszu.
Najważniejszym punktem imprezy było zasadzenie drzewa - sosny limby będącej symbolem odnowienie uczniowskiej opieki nad parkiem-arboretum.
Dzieci wiedzą też jak dbać o środowisko: Nie wycinać za dużo drzew; oszczędzać papier, bo papier się robi z drzew; my wyrzucamy śmieci, a zwierzątko może to zjeść i zachoruje – wymieniały.Czy z tych maluchów wyrośnie choćby jeden leśnik? Obecnie praca ta cieszy się sporym powodzeniem. - Na ogłoszenie o pracę w lesie wpływa około 40, 50 podań, a z tego jest przyjmowana tylko 1 osoba. Także na pewno warto się uczyć, leśnicy pracują nie tylko w lesie, bo w różnych zawodach – mówi Benedykt Roźmiarek, dyrektor OKL w Gołuchowie.
Tegoroczna edycja Dnia Ziemi w gołuchowskim Ośrodku Kultury Leśnej była szczególna. Zbiegła się ona z 90-leciem Lasów Państwowych.
Agnieszka Gierz, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze