Jeśli wyborcy tak zdecydują, mówiła w czasie konferencji prasowej Andżelika Możdżanowska. Równocześnie liderka listy PSL w okręgu kalisko – leszczyńskim dodała, że ulotka, którą podpisują parlamentarzyści tej formacji i jej kandydaci do Sejmu i Senatu, to dowód na to, że ostatnie cztery lata były owocne w dobrą pracę na rzecz regionu i deklaracja dalszej. Jak można przeczytać, to przywrócenie 79 sądów rejonowych, które zostały zlikwidowane przez Jarosława Gowina, wprowadzenie najdłuższego w Europie urlopu rodzicielskiego, stworzenie i wprowadzenie ustawy gwarantującej bezrobotnym matkom 1000 złotych miesięcznie przez pierwszy rok życia dziecka czy ustawa regulująca sposób sprzedaży polskiej ziemi - tej należącej do skarbu państwa oraz indywidualnych osób. Nowe prawo zacznie działać od stycznia, wyjaśnia Piotr Walkowski, kandydat PSL do Sejmu. - Przy oddziałach regionalnych Agencji powołane zostaną zespoły złożone z przedstawicieli samorządu rolniczego, samorządu terytorialnego i organizacji rolniczych. W momencie podejmowania decyzji, komu ma być przekazana ziemia będą wskazania ze strony zespołów, których skład będzie ruchomy i dostosowany do gminy i powiatu, którego sprzedaż będzie dotyczyła. W przypadku np. powiatu kaliskiego w komisji będzie zasiadać starosta kaliski i wójt konkretnej gminy - wyjaśniał.
Ulotka to też deklaracja, na której znajdują się plany członków PSL na kolejne cztery lata. W czasie konferencji kandydaci ludowców symbolicznie podpisali się pod składanymi przez siebie obietnicami. Jak mówili po to, by wyborcy mogli ich w przyszłości rozliczać. - Teraz czas na żłobki za złotówkę. Kolejne elementy to bezpłatne obiady w szkołach, płaca minimalna 1 900 złotych i możliwość skorzystania z emerytury po 40 latach pracy w wysokości 1200 złotych – dodała Andżelika Możdżanowska, kandydatka PSL do Sejmu. - Ważny jest także rozwój polskiej gospodarki z udziałem mikroprzedsiebirostw, dlatego jedna z naszych deklaracji zakłada zwolnienie ze składek ZUS przez pierwszy rok dla osób zakładających działalność gospodarczą.
Jak dodali członkowie PSL „Masz to na piśmie” nie jest akcją społeczną, tylko deklaracją. W czasie konferencji dodali też, że nie kandydują po to,by toczyć walki polityczne tylko po to, by pracować dla Wielkopolski.
KK, zdjęci autor
Napisz komentarz
Komentarze