Wyboksowała brąz

Alicja Glapka jest pierwszą zawodniczką sekcji bokserskiej KKS-u Kalisz, która wywalczyła medal podczas imprezy rangi mistrzostw Polski. Po brązowy krążek sięgnęła podczas zmagań najlepszych juniorek, które odbyły się w miniony weekend w Grudziądzu.

Utalentowana podopieczna Jerzego Aleksandrzaka i Dariusza Kisiela stanęła na podium w silnie obsadzonej kategorii do 48 kg. Do strefy medalowej przebrnęła dzięki wygranym walkom z Wiolettą Gontarską (MKS Kalina Lublin) i Sylwią Lipską (Wda Świecie). Pierwszą z nich skrupulatnie wypunktowała, drugą natomiast pokonała już w pierwszej rundzie. – Rywalki to medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Polski kadetek – mówi trener Kisiel. – Alicja zdobyła pierwszy historyczny medal w boksie kobiecym dla naszego klubu – dodaje. Medal w kolorze brązowym, bo na więcej nie pozwoliła późniejsza mistrzyni kraju Paulina Nowak (Adrenalina Wrocław), która zastopowała kaliszankę w trzeciej rundzie pojedynku półfinałowego.

Barw KKS-u podczas XV Mistrzostw Polski Juniorek w boksie broniły również trzy inne zawodniczki. Na walkach eliminacyjnych swój udział w zawodach zakończyły Weronika Zimna (kat. 54 kg), Marlena Michalak (kat. 57 kg) i Natalia Gajda (kat. 81 kg). Dodajmy, że dla kaliszanek start w Grudziądzu był tak naprawdę debiutem w imprezie najwyższej w kraju rangi.

W mistrzowskich zawodach rywalizowały także reprezentantki KS Ziętek Team Kalisz. O ich występie przeczytacie TUTAJ. W sumie w turnieju wzięły udział 103 zawodniczki z 45 klubów.